Peletová kamna jsou spotřebičem, jenž lze do systému řešení smart home také zařadit.

Proč se investice do vytápění peletami vyplatí?

Většina lidí se shodne, že cennou devizou je čas. V dnešní zrychlené době je čím dál obtížnější najít čas pro sebe, společné chvíle s rodinou či přáteli. Pádný argument, proč si pořídit peletová kamna.

Peletová kamna si řídí nejen proces spalování sama, ale díky čidlům hlídá požadovanou teplotu v místnosti, potřebu přikládat i kvalitu paliva nebo bezpečnost proti přehřátí. Nejnovější generace kamen na pelety se i sama čistí. Jediné, co zbývá na uživatele, je doplňovat pelety do zásobníku. Což může být za 1 až 4 dny dle velikosti zásobníku. Ve variantě s výměníkem s přehledem vytopíte i celý dům.

Zdroj: Archiv HAAS+SOHN

Aby vám kamna dobře sloužila, doporučujeme vytápět certifikovanými peletami ENplus v top třídě A1. Takové pelety neobsahují nežádoucí příměsi, které způsobují dehtování skla nebo zanášení topeniště.

Důvody, proč si uživatelé kamna pořídili, jsou různá. Patří mezi ně i bezprašnost, což ocení alergici či astmatici, kteří by se jinak ochudili o možnost pohledu do plamenů ohně. Dalším z argumentů je snadné ovládání, které zvládne např. i žena v domácnosti s malými dětmi.

Oheň na dálkové ovládání

Mít přehled o teplotě v místnosti, aniž byste tam byli, nebo zapálit v kamnech i na velkou vzdálenost? Ano to vše je možné díky aplikaci HAAS+SOHN ve vašem chytrém telefonu a WLAN modulu, kterými jsou vaše kamna vybavena. Kromě toho vás upozorní, když dojde palivo v zásobníku nebo kolik hodin kamna provozujete či kolik paliva jste již protopili.

Tak jako u aut, i u peletových kamen je potřeba pravidelný servis. A to buď 1x za rok nebo po tuně spálených pelet – dle toho, co nastane dřív. Preventivní prohlídkou od autorizovaného servisního technika tak nepřijdete o záruku.

Zdroj: Archiv HAAS+SOHN

Design až na prvním místě

Kamna na pelety nejsou jen výsadou ultra moderních či minimalistických interiérů, ale dají se vkusně zakomponovat i do tradičních obydlí.

Můžete si vybrat z kulatých i hranatých tvarů, designu antracitového, stříbrného i barevného plechu, ale i kachlového obkladu. Věděli jste, že kachle mohou být i s 3D potiskem? Nebo třeba ručně škrábané v metalické barvě?

Zdroj: Archiv HAAS+SOHN

Zdroj: SFŽP ČR

Máte spoustu otázek? Rádi vám je zodpovíme.
Stačí napsat na poradna@haassohn.com
Více na www.haassohn-rukov.cz