Mince s nejpopulárnějšími osobnostmi

Exkluzivní edice mincí vydávané k mimořádným příležitostem se těší zájmu široké veřejnosti. Vycházejí v limitovaných nákladech a bývají k dostání po celém světě. Velký rozruch mezi těmito jedinečnými klenoty naposledy vzbudila výjimečná série mincí k výročí korunovace a vlády Alžběty II. Mince s motivy poslední královny jsou stále velmi žádané mezi sběrateli i investory.

Celý svět se těší na korunovaci

Buckinghamský palác nedávno zveřejnil podrobnosti o korunovaci krále Karla III. Koruna svatého Eduarda, kterou jsou v Anglii korunováni panovníci už déle než 350 let, se stala inspirací pro výjimečnou sérii mincí. Jednou z nich je zlatá mince Eduardova koruna, do níž jsou vsazeny drahokamy jako smaragdy, rubíny a akvamarín, vychází v limitovaném nákladu pouze 255 kusů pro celý svět. Mince vychází i ve stříbrné variantě s pozlaceným motivem. Pár posledních kusů nabízí AuPortal, jeden z největších prodejců zlata a stříbra na českém trhu.  

Zajímavé zhodnocení mincí

„Stříbrné i zlaté mince mají mimořádný sběratelský potenciál. Naši zákazníci o ně projevují velký zájem, protože v průběhu času dochází k jejich zajímavému zhodnocení. Nejlepší je koupit si takové mince v době emise. Jejich cena totiž časem poroste,“ vysvětluje Bronislav Beneš ze společnosti AuPortal. V ekonomicky nejistých dobách s vyšší inflací představuje nákup zlatých mincí dlouhodobou a velmi bezpečnou investici. Zlato platí už dlouhá staletí za nejcennější a nejhodnotnější komoditu, která je spojena s velkou stabilitou a přináší svým majitelům značnou nezávislost.

Exkluzivní zlaté mince

K příležitosti korunovace Karla III. vychází hned několik exkluzivních zlatých a stříbrných mincí ve velmi limitovaném množství. 

Zlaté a stříbrné mince Král Karel III. – KorunovaceZdroj: AuPortal s.r.o.

Zlatá mince Král Karel III. - Portrét korunovace 2023 se vsazeným smaragdem, nese portrét Karla III. i Alžběty II. během korunovace a je jich pouhých 150 kusů na celém světě. Tyto mince vychází také ve stříbrném provedení.

Zlatá mince Král Karel III. - Korunovace
Investičně zajímavá je zlatá mince s královskou korunou a vsazeným diamantem. Vychází také stříbrná mince s
pozlacenými prvky.

Zlaté a stříbrné mince Král Karel III. – KorunovaceZdroj: AuPortal s.r.o.

Limitovanou sérii mincí k příležitosti korunovace nového panovníka vydává také Britská královská mincovna ve zlatém i stříbrném provedení a v různých hmotnostech. Mince jsou velmi žádané nejen mezi sběrateli. Všechny mince s motivy Karla III. nabízí společnost AuPortal, která se svou 13-ti letou tradicí patří k největším prodejcům zlata a stříbra na českém trhu. AuPortal je také dlouhodobým partnerem ČNB.