Fanoušci plážového volejbalu slavili už v roce 2018 zlato českého páru Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková, o rok později dosáhli Ondřej Perušič a David Schweiner na historický stříbrný výsledek. Turnaj pod vítkovickou vysokou pecí bude posledním čtyřhvězdičkovým podnikem Světové série před uzavřením kvalifikace pro olympijské Tokio. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal.

„Naše silné stránky jsou unikátní lokalita, skvělý servis a zázemí pro hráče i kvalitní a profesionální organizace celého turnaje. Proto jsme od mezinárodní volejbalové federace FIVB dostali důvěru jako jedni z pouhých pěti pořadatelů. V letošní sezóně se navíc neodehrají turnaje ze série Major, takže úroveň čtyř hvězd je ta nejvyšší, jakou plážový volejbal před olympiádou nabídne,“ vysvětlil předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open bude zahájen ve středu 2. června kvalifikačními utkáními. Ve čtvrtek odstartuje hlavní soutěž pro 32 mužských a 32 ženských dvojic. Medaile a poháry budou rozdány v neděli 6. června.

Přímé přenosy nejlepšího plážového volejbalu na ČT sport, internetu i na HbbTV

„Díky dohodě s Českou televizí se ostravský turnaj Světové série dostane k nejširšímu možnému fanouškovskému publiku, což byl v letošní specifické situaci jeden z našich hlavních cílů. Plážový volejbal se tak ocitne v prestižní společnosti tenisového French Open nebo hokejového světového šampionátu, kam nepochybně patří, protože jde o vyvrcholení olympijské kvalifikace před hrami v Tokiu,“ řekl Marek Tesař z pořádající agentury Raul. „Tyto vrcholné sportovní události se termínově překrývají s naším turnajem, dlouho jsme proto hledali cestu, jak se k divákům dostat. A díky dlouhodobé spolupráci s ČT se nám podařilo řešení najít. Diváci se přímých přenosů dočkají na ČT sport i ČT 2. Zásadní novinkou je ale to, že od čtvrtka do neděle poběží nejlepší beachvolejbal v internetovém vysílání České televize a na HbbTV,“ popsal průběh i výsledky vyjednávání Tesař.

Pro fanoušky to znamená, že ke svému oblíbenému obsahu si nemusejí hledat složitou cestu, stačí zapnout kanály ČT nebo pomocí chytrého tlačítka spustit vysílání HbbTV, kde najdou nejen komentovaná utkání základních skupin i víkendových play off a finálových klání, ale i další zajímavé reportáže a rozhovory z Dolních Vítkovic.

Program turnaje

Den Program
středa 2. 6. 2021 kvalifikace do hlavní soutěže
čtvrtek 3. 6. 2021 zápasy hlavní soutěže ve skupinách
pátek 4. 6. 2021 zápasy hlavních soutěže ve skupinách a play off
sobota 5. 6. 2021 play off a semifinále žen
neděle 6. 6. 2021 semifinále muži, zápas o 3. místo ženy a muži, finále ženy a muži