V posledních týdnech jsme byli vystaveni i v našich mírných podmínkách extrémním mrazům. Své mazlíčky většina chovatelů zahalila do moderních termooblečků, aby je ochránila před změnou teplot při přechodu z vyhřátého interiéru do venkovních podmínek. Málo kdo si ovšem uvědomí nutnost věnovat zvýšenou péči i psím tlapkám. Polštářky jsou mrazem extrémně namáhané a často dochází i k poškození právě díky kontaktu s posypovým materiálem.

ALAVIS™ Ochranný a hojivý balzám se aplikuje před procházkou se psem, aby tak ochránil polštářky psích tlapek před mrazem, horkem, případně posypovou solí. Zároveň ALAVIS™ ochranný a hojivý balzám napomáhá hojení jak již vzniklých drobných oděrek, tak při řešení chronických poškození polštářků.

Zdroj: Asset Media

Použití:

  • Očistěte polštářky psích tlapek od mechanických nečistot, např. částeček prachu, drobných kamínků apod.
  • Aplikujte malé množství masti na celý polštářek psí tlapky.
  • Balzám aplikujte dle potřeby i víckrát denně.
  • Při používání před vycházkami jako ochrana před mrazem nebo horkem, doporučujeme po návratu balzám lehce setřít, aby se odstranily nečistoty, které mohly na tlapkách ulpět

Zdroj: Asset Media

Účinná látka Hemagel, která je součástí balzámu byla vyvinuta Ústavem Makromolekulární Chemie AV ČR. Hemagel pomáhá urychlovat proces hojení, snižuje rizika komplikací při hojení a zároveň potlačuje bolestivost v ráně.

ALAVIS™ Ochranný a hojivý balzám je vhodný i jako pravidelná péče o suchou pokožku nosu psů (časté u brachycefalických plemen) a také jako péče a ochrana suché kůže nechráněné srstí.

Balzám je vhodné použít  jako podpůrnou a udržovací péči při zarudnutí meziprstí, zejména u dlouhosrstých plemen psů se na dlouhou srst na tlapkách nabaluje sníh, který tvrdne v led a tím se meziprstí tlapek se může poranit.

ALAVIS™ ochranný a hojivý balzám je vhodný pro pravidelnou péči o mechanicky namáhané polštářky tlapek (běh na tvrdém povrchu, hrabání, okusování tlapek z důvodu svědivosti)

Působí také jako prevence před poškozením fyzikálními vlivy (mráz, horko) i chemickými vlivy (např. posypová sůl)

Balzám je vhodný také jako péče o otlaky v místě tlakových bodů (lokty, kolena, kyčle u velkých a obřích plemen psů)

www.alavis.cz