Lehký keramický Liaporbeton připravíte velmi snadno ze suché směsi. Stačí ji smíchat v příslušném poměru s vodou. Vyrábí se ve dvou variantách:

  • výplňový Liapor Mix s obsahem kameniva frakce 4-8 mm
  • potěrový Liapor Mix final s kamenivem frakce 1-4 mm

Liapor Mix 4-8 mm je vhodný pro lehké tepelně izolační výplňové a vyrovnávací vrstvy podlah, kde zároveň zajišťuje požární ochranu rozvodů inženýrských sítí. Jemnější, potěrový Liapor Mix final 1-4 mm se používá jako krycí a roznášecí vrstva. Spolu tak tvoří systém pro realizaci “lehkých” betonových podlah.

Lehký beton se dá využít nejen pro realizaci podlah. Využít jej můžete také  pro rekonstrukce betonových, keramických a klenbových stropů a jiné stavební aplikace.

Podlahy z lehkého betonu

Lehký beton se využívá především při rekonstrukcích. Oblíbený je ale i při využití v novostavbách. Jeho pevnost a odolnost je obdobná jako u běžného betonu, je však až o 2/3 lehčí. Díky tomu tak nadměrně nezatěžuje nosné konstrukce staveb.

Pokud jste se rozhodli pro realizaci podlahy pomocí lehkého betonu, v krátkém instruktážním videu se můžete podívat a nabrat inspiraci, jak na to.

Zdroj: Youtube

Lehký beton není vhodné aplikovat na dřevěné stropy, nebo jiné netuhé podkladní konstrukce (např. na kročejové či tepelné izolace). Dodržena musí být také doporučená výška vrstvy 50 mm.

Jednoduchá příprava

Příprava lehkého betonu ze směsi Liapor Mix (Liapor Mix final) je velmi jednoduchá. Tak jako u klasického betonu stačí postupovat dle návodu na obalu a smíchat obsah pytle s vodou v běžné míchačce nebo ručně. Vzniklou směs pak nanášejte bez zbytečných odkladů na očištěný podklad.

Více informací o lehkém betonu Liapor Mix a realizacích podlah z lehkého betonu najdete na webu výrobce www.liapor.cz. Nakupujte on-line v e-shopu obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor, nebo ve stavebninách DEK po celé ČR.