Možná úskalí přesunu prodejů do online prostředí

Segment B2C se v uplynulých měsících přesunul na internet v poměrně masovém měřítku. To sebou nese kromě výhod i pár úskalí. Výhodou je, že v online prostředí můžete získat i zákazníka, který by do vaší prodejny sám od sebe nepřišel. To samé však platí o konkurenci, které je na internetu větší a často i dravější.

Počítáte s tím, že máte kvalitní produkt a věnujete dostatek pozornost péči o zákazníky, takže na vás konkurence určitě nemá? To nemusí být tak úplně pravda.

V online prostředí je důležité se od konkurence viditelně odlišit. Nepodcenit svou viditelnost na internetu, a především zajistit plynulý chod e-shopu po technické i finanční stránce. 

Jak se odlišit od konkurence?

Co dělat, aby si vás zákazníci pamatovali a rádi se k vám vraceli? Kromě skvělé zákaznické podpory je důležité dělat věci také trošku jinak. Jak na to?

  • Dělejte to, co vás baví – v záplavě konkurence jen těžko uspějete s produktem, ke kterému nemáte vztah. Pokud nezvládnete být autentičtí, zákazníci to poznají. A půjdou radši k někomu, z koho nadšení k vlastním produktům tak nějak prosakuje i v online prostředí.
  • Nepodceňujte marketing ani komunikaci se zákazníkem – úspěch na internetu se skládá z několika kroků. Nejprve se vám musí podařit zákazníka vůbec oslovit a zaujmout. Oslovit můžete „své“ lidi na sociálních sítích, PPC reklamou, i e-mailingem. Zaujmout můžete kvalitním obsahovým marketingem, který zákazníka poučí, zaujme a pobaví, stejně jako příjemnou zákaznickou podporou.
  • Staňte se jedinečnými – prodáváte poměrně nudný produkt? Pojměte ho po svém. Udělejte si s kolegy brainstorming a vymyslete k vašemu produktu originální přístup. S trochou kreativity můžete udělat i z vrutů zábavné téma, které k vám přiláká žádanou pozornost…

Zmíněné rady jsou kostrou, která vám pomůže přilákat a udržet zákazníky. Za úspěchem e-shopu však stojí také kvalitní řízení (nejen) financí.

Zdroj: Unsplash

Jak zajistit plynulý chod e-shopu

Můžete mít sebelepší nápad a kreativitu, pokud však pokulhává technické provedení nebo dokonce finanční řízení, můžete se dočkat hořkého konce. Haprující procesy a logistiku nezachrání ani ta nejpříznivější zákaznická podpora. Na co se po technické stránce zaměřit?

Volba platformy

Hned na začátku je nutné si říct, jak e-shop vlastně postavíte? Použijete „krabicové“ řešení (např. Shoptet) nebo do toho půjdete od základu sami? Stavba e-shopu je téma na samostatný článek. Pokud o přechodu do onlinu teprve přemýšlíte, rozhodně si dejte na výběr řešení dostatek času. Zařídit e-shop není většinou levnou ani rychlou záležitostí. Jeho „přestavba“ po pár měsících provozu vás však může stát ještě mnohem víc…

Logistika

Platební možnosti i doprava k zákazníkovi může být věc, která rozhodne o tom, jestli lidé nakoupí u vás nebo u konkurence. Zákazníci jsou dnes zvyklí dvakrát kliknout a zboží dostat ideálně druhý den. Stále nejoblíbenější variantou je osobní vyzvednutí zboží na prodejně (může jít i např. o Zásilkovnu), zákazníci by však měli mít možnost vybrat si doručení domů spediční službou (ujistěte se, že mají na výběr více než jednu).

To samé platí i pro možnosti platby. Dobírka může být sice riskantní, spousta zákazníků však tuto možnost i dnes velmi ocení.

Finanční řízení

Bez pořádku ve financích to nepůjde. Uřídit cashflow e-shopu však může být problém a zvlášť v začátcích se tento aspekt řízení podceňuje. Možná máte peníze např., ve vánočním zboží. Víte, že se vám investice za pár měsíců vrátí. Jenže co když peníze potřebujete hned např. na další zboží nebo marketing?

První, o čem podnikatelé v takovém případě často přemýšlejí, je půjčka. To však není řešení problému, ale (v lepším případě) pouze odložení, které vám s cashflow zamává ještě víc. Místo toho však můžete sáhnout po zdrojích, které máte, ale zatím vám nejsou přímo dostupné.

Služba Cashbot e-shopařům umožňuje využít peníze ve fakturách, dotacích a vratkách DPH, které zatím nejsou k dispozici. Stejně tak si díky této službě můžete prodloužit splatnost faktur, dokud se vám zboží neprodá.

Podívejte se, jak Cashbot v e-commerce pomáhá.

Pokud se vám podaří splnit většinu zmíněných bodů, získáte poměrně zaručenou formulku úspěšného e-shopu. Držíme vám palce!