Potah rohové sedačky vybírejte nejen podle designu, ale především materiálu. Ať už vám doma běhají malé děti, smečka psů nebo kočka, potah by měl být příjemný na dotek, odolný a snadno omyvatelný. Při výběru sedačky se tak vedle velikosti a designu zajímejte také o samotný potah, mezi zdaleka nejodolnější patří ty textilní či z umělé kůže.

Textilie rozzáří obývák barvami

Netkané textilie jsou otěruvzdorné, nezatrhávají se a poměrně snadno se čistí. Dalším nesporným plusem tohoto materiálu je nekonečné množství provedení – od decentních neutrálních odstínů po pestrobarevné vzory. Na Expedo.cz si můžete z desítek barevných provedení vybrat pohovku, která vašemu obývacímu pokoji padne jako ulitá. Slovenští zákazníci pak mohou vybírat na Expedo.sk. Při výběru si kromě složení látky všímejte i její gramáže. Čím vyšší bude, tím déle si textilie uchová svůj vzhled.

Ekokůže: Nadčasový luxus pro každého

Ekokůže je v českých domácnostech čím dál tím oblíbenější. A není se čemu divit. Od pravé kůže je takřka nerozeznatelná, je však levnější, ekologičtější a také lépe prodyšná. Sedačky z ekokůže dodají interiéru špetku luxusu a perfektně zapadnou jak do obývacího pokoje inspirovaného Skandinávií, tak laděného v duchu minimalismu či populárního industriálu. Materiál je to navíc odolný a vydrží vám pěknou řádku let. Jedinou nevýhodou pro někoho může být studený povrch ekokůže, který sice v létě uvítáte, avšak v zimě se na sedačce bez hřejivé deky neobejdete.

Jak se starat o potah sedačky?

Aby si sedačka uchovala svou krásu, potřebuje nejen kvalitní potah, ale samozřejmě i špetku péče. Alespoň jednou za rok ji svěřte do rukou profesionálů, kteří ji důkladně vyčistí a naimpregnují speciálním přípravkem. Běžné skvrny se pak snažte vyčistit vždy bezprostředně po jejich vzniku, stačí si vzít k ruce vlhkou utěrku, krouživými pohyby potah jemně drhnout a zbytky vody nechat vsáknout do papírové utěrky.