Moderní byt je zařízen s důrazem na využití prostoru celého interiéru a nábytek jednoduchých linií a tvarů. Přesto se stále častěji lidé přiklánějí k zařazení starožitného kusu nábytku do moderního bytu. Proč? Byt se starožitným nábytkem působí osobněji a dýchá z něj historie, která jde ruku v ruce s tajemnem.
Zkuste do moderního bytu začlenit třeba starožitné zrcadlo, křeslo, hodiny, starožitnou vitrínu, knihovnu či komodu, starožitný stůl, příborník aj.

Někdy málo znamená mnoho

Ať už se vám líbí baroko, rokoko, renesance nebo empír (a řada jiných historických období), v jednom pokoji se zaměřte na starožitný nábytek pouze jednoho z nich.

Věřte, že pár kousků starožitného nábytku do pokoje stačí.

Do moderního bytu, kde je dávána přednost jednoduchosti, upřednostněte drobnější kusy starožitného nábytku. Nebudou v bytě působit těžkopádně, ale dodají mu na jedinečnosti a útulnosti.

Kde starožitný nábytek pořídit?

V době internetu se zájemci o koupi starožitného nábytku nabízí nespočet inzertních stránek. Využít lze také on-line aukce. Pokud si chcete nábytek osobně prohlédnout, v řadě měst fungují starožitnictví. Ničím ojedinělým nejsou ani prodejny specializované na starožitný nábytek, které jej mnohdy dovážejí i z různých koutů Evropy.

Nemějte obavy z kontrastů

Světle zařízený pokoj projasní dřevěný starožitný nábytek. Že bude působit jako pěst na oko? Nemějte obavy, kontrasty při zařizování bytu jsou hojně využívaným prvkem. Kontrasty jsou líbivé, přitahují pozornost, ale také provokují.
Nemusíte však využívat pouze barevného kontrastu, ale můžete zvolit i dobový. Moderní vs. starožitné. Tak odlišné styly a přitom se tak skvěle doplňující.
Co třeba do ložnice pověsit na stěnu starožitné zrcadlo v dřevěném rámu a před něj toaletní stolek v moderním stylu? Nebo vedle moderní postele umístit starožitné noční stolky?
V obývacím pokoji se bude vyjímat starožitný konferenční stůl, kolem něhož bude stát pohovka a  křesla v jednotném stylu. Mezi moderní světlý nábytek můžete vsunout starožitnou vitrínu či komodu.
Pokud máte prostornou kuchyň ve světlém dekoru, bude se v ní vyjímat starožitný příborník nebo starožitný jídelní stůl a kolem něj moderní židle.
Nebojte se kombinovat jednotlivé prvky vybavení vašeho moderního bytu. Dbejte však na funkčnost starožitného nábytku, protože nábytek má sloužit majiteli, ne majitel nábytku.