Výběr barvy a kvality materiálů

Začněte výběrem barvy, která odpovídá vašim estetickým představám a zároveň podporuje kvalitu spánku. Doporučuje se použití barvy s nízkým obsahem VOC (látky uvolňující se z barvy do ovzduší), které zaručí lepší kvalitu vnitřního prostředí. Pro ložnice jsou ideální matné barvy, které neruší odlesky a působí uklidňujícím dojmem. (podívejte se na tento článek, jaké jsou aktuální trendy)

Příprava místnosti a stěn

Odstraňte veškerý nábytek nebo jej pečlivě zakryjte a ochraňte podlahu pomocí krycí fólie. Stěny důkladně vyčistěte od prachu a mastnoty, a pokud jsou na stěnách díry či nerovnosti, je potřeba je vyplnit a zbrusit. Použití kvalitního základního nátěru zlepší přilnavost a výsledný vzhled barvy.

Aplikace malířské pásky

Pro dosažení ostrých hran a chránění oblastí, které nechcete malovat (např. sokly, rámy oken), použijte malířskou pásku. Aplikujte ji pevně a rovnoměrně, aby pod ni nepronikala barva.

Malování

Začněte nanesením první vrstvy barvy pomocí válečku pro velké plochy a štětce pro detaily a obtížně dostupná místa. Pro rovnoměrný nátěr a minimalizaci šmouh použijte techniku „W“ nebo „N“, což znamená malování ve tvaru těchto písmen pro distribuci barvy po stěně. Nechte barvu důkladně vyschnout, před aplikací druhé vrstvy, což obvykle trvá 24 hodin.

Kontrola a úpravy

Po vyschnutí druhé vrstvy důkladně zkontrolujte stěny při různém osvětlení. Případné nedostatky opravte tenkým štětcem. Po dokončení malby a vyschnutí barvy pečlivě odstraňte malířskou pásku.

TIP NA ZÁVĚR:

Přemýšlíte jak váš nový prostor oživit, změnit?
Podívejte se na tyto tipy nábytku na míru.
Může vás to zajisté minimálně inspirovat.