Návštěvu Barrandez-Vous začínáme v parku směrem k přírodnímu amfiteátru, který obklopují dva bytové domy, v nichž už téměř všechny byty mají své nové majitele a brzy budou plně obsazeny. Menší byty pro single nebo větší rodinné, byty se zahradami a terasami i velkorysé bytové jednotky jsou v projektu zastoupeny. Překvapilo nás, kolik zeleně architekti s developerem do projektu zahrnuli. Objevili jsme tu skrytý zelený ráj, v blízkosti husté výstavby Barrandova i dopravní tepny k pražskému městskému okruhu, kterou tady však díky umístění parku a množství zeleně neuslyšíte. Užíváme si naopak zpěv ptáků, bzučení včelek, všudypřítomnou zeleň, rozkvetlé stromy a trvalky, které svojí skladbou dotváří příjemnou atmosféru po celý rok. Navíc díky poloze na kopci si můžete vychutnat krásné výhledy na panorama Prahy nebo do okolní zeleně a přírodní rezervace v okolí.

Zdroj: Barrandez-Vous

A jak to vypadá uvnitř? Hned při vstupu do některého z domů na vás dýchne vůně přírodního dřeva, která se objevuje nejen ve společných prostorách, ale především v interiérech bytů. Všechny jsou vybaveny moderními koupelnami, dřevěnými podlahami a velkoformátovými okny, díky nimž si můžete vychutnávat nádherné výhledy nebo posezení u oken s moderním sníženým parapetem, který dodá vašemu interiéru a domácí pohodě ještě další rozměr v každém ročním období.

Zdroj: Barrandez-Vous

Nahlédli jsme do bytu mladého muže, který zatím žije sám, pracuje často z domu a byt se zahradou si vybral jako ideální kombinaci pro svůj životní styl. Kdo říká, že pracovat se má jen v uzavřené kanceláři? Ve všedních dnech nám může dobře posloužit právě zahrada, terasa či park. Posezení v zahradním křesle nebo lehátku, do sluchátek si pustit oblíbenou hudbu a jen relaxovat či se v klidu věnovat pracovním myšlenkám je pěkná představa. Co myslíte?

Zdroj: Barrandez-Vous

Další z nových rezidentů si na pomoc přizval designéra Tomáše Havránka, který rád vytváří stylové interiéry, kde převládají čisté minimalistické linie a praktické dispozice. Hlavním požadavkem bylo prakticky propojit obývací pokoj se zahradou a zároveň zajistit soukromí v interiéru. A jak realizace nového bytu v Barrandez-Vous dopadla? Podívejte se s námi.

Zdroj: Barrandez-Vous

Zdroj: Barrandez-Vous

Zdroj: Barrandez-Vous

A pokud vás zajímá detailně celý průběh proměny tohoto bytu, od návrhu po realizaci, zdokumentoval jej magazín o bydlení Bydlet jako …v rezidenci, který odvysílala Česká televize. V blízkosti filmových ateliérů a místa se slavnou filmovou historií tak dostal tentokrát hlavní roli i rezidenční komplex Barrandez-vous. Nezářil však jen na televizních obrazovkách, získal několik ocenění za nejlepší developerský projekt v České republice za architekturu a veřejný prostor. Hlavními autory jsou architekti z under-construction architects a Atelier Flera pod vedením Ferdinanda Lefflera.

ilustrační fotoZdroj: Barrandez-vous

Stále více z nás si uvědomuje, jak důležitou součástí je náš vlastní prostor, kde se budeme cítit dobře. Ať už se jedná o místo, kde si chceme srovnat myšlenky, zastavit se, přijít na nové nápady či trávit chvíle s rodinou a přáteli.

Vlastní kousek ráje, v podobě nového bydlení se zahradou či terasou s výhledy do okolí, si můžete dopřát i vy. Obě etapy nového rezidenčního komplexu Barrandez-vous mají co nabídnout. Stylové byty k okamžitému nastěhování nebo byty ve výstavbě, které si už nyní můžete rezervovat. Stavební tým developerské společnosti Top Estates plánuje jejich dokončení na konec roku 2025.

Více o projektu www.barrandez-vous.cz