Pověst a reference

Asi nejlepší možností, jak zobchodovat své byty či domy na prodej za pomoci kvalitní realitní kanceláře, je vyhledání referencí. Při hledání úspěšného a spolehlivého partnera v prodeji reality vám může významně pomoci i internet. Podnikání v oboru realit je volnou činností, při výběru té pravé realitní kanceláře proto buďte velmi opatrní a informace čerpejte z různých zdrojů, je-li to možné.

Rozsah služeb

Dalším ukazatelem, který vám napoví, zda-li bude zvolená realitní kancelář ta pravá pro vaše potřeby, je rozsah poskytovaných služeb. Dobrá realitní kancelář by vám měla být schopna zajistit a nabídnout komplexní rozsah služeb. Pokud vámi vybraná realitní kancelář nezajišťuje např. propagaci nemovitosti v běžném rozsahu, organizaci prohlídek, průběžnou komunikaci s klienty, zajištění dokumentace nebo rezervaci nemovitosti a přípravu podkladů pro kupní smlouvu, pak se poohlédněte jinde.

Přístup

Velmi důležitý je i přístup realitní kanceláře a vašeho realitního makléře. Jaký první dojem ze společnosti máte? Jak se chovají její reprezentanti na úvodní schůzce? Nabízí odpovídající pojištění? Má vlastní právníky? Odpovědi na všechny tyto otázky by pro vás měly být vodítkem k nalezení správného partnera v prodeji nemovitosti.

Zázemí

O společnosti mnohé napoví i sídlo a kanceláře. Pokud společnost nevlastní žádné zázemí, nemá doručovací adresu, provozní hodiny, oprávnění k činnosti, odpovědnou osobu, recepci nebo jednací místnosti, hrozí, že se jedná o podvod. V takovém případě si prodej domu či bytu za pomoci této společnosti raději zavčas rozmyslete.