Abychom ochránili své zahrady nebo aby nám svými výkaly neznečišťovali popelnice, ploty, domy, aj. je vhodně se proti tomu bránit.
Pro ošetření jsou vhodné přírodní biocidní repelenty, např. Kouzlo Přírody Odpuzovač psů nebo Odpuzovač koček.

Oba jsou vhodná zejména pro venkovní použití. Obsahují přírodní účinnou látku margosa-extrakt a olej z máty peprné. Svou vůní jsou pro kočky nebo psy nepříjemné a uvedená zvířata tato jemná vůně velmi odpuzuje. Přípravky (k okamžitému použití) se aplikují všude tam, kde nechcete, aby tato zvířata chodila (květináče, kolem plotů, zdí domů, popelnic, apod.). Před aplikací je však velmi důležité tato místa od znečištění vyčistit. Jinak by repelenty nebyly účinné. Oba přípravky jsou vhodné pro celoroční použití – bez ohledu na teplotu (účinkují tedy i v zimě).

KP Odpuzovač koček nebo KP Odpuzovač psů obsahují olej z máty peprné. Při aplikaci na savé materiály, jako například fasády, zídky, aj. mohou způsobovat skvrny. Před aplikací je vhodné provést zkoušku na méně viditelných místech.

Kuna na půdě…
Překousané kabely v autě od kuny…
Vypuďte kunu novým přírodním biocidním repelentem Kouzlo Přírody Odpuzovač kun.

Je vhodný pro odpuzení kun z motorů aut, půdních prostorů domů, z chlévů aj. Zamezuje nechtěnému přístupu kunám, a jejich škodám, které způsobují. Obsahuje přírodní účinnou látku margosa-extrakt, která kunám vadí. KP Odpuzovač proti kunám je vhodný pro obecné prostory (půdní vestavby, kůlny, sklady, stáje, chlévy, kurníky apod.), tak se používá proti překusování a okusování kunami kabelů, izolace a plastů a proti dalšímu poškození elektrických částí motorů u aut.
Před aplikací je nutné povrch důkladně vyčistit (od výkalů od kun).
Odpuzovač je v rozprašovači pro okamžité použití na postižená místa (opakujte cca 1x za 7 dní). Odpuzovač je bezpečný pro domácí zvířata (psy, kočky) s celoročním použitím.

Krtek na zahradě…co s ním???
Krtek je častý nezvaný host zahrad. U nás je chráněný, proto pokud se jej chcete zbavit, je nutno jej vypudit. Nový přírodní biocidní repelent Kouzlo Přírody Odpuzovač krtků odpuzuje krtky ze zahrady a zároveň chrání pozemek proti krtincům. Základem přípravku je Margosa Extrakt, který se zaměřuje na čichové ústrojí tohoto hmyzožravce. Zápach se postupně uvolňuje a šíří se do chodeb. Krtci zápach z tohoto prostředku nesnášejí a daří se je trvale odehnat. Používá se na ochranu nezemědělské půdy, jako například okrasné trávníky, sportovní hřiště, golfová hřiště, atd. Pro úspěšné odpuzení krtků je důležitý postup aplikace - viz. obrázek
Aplikace se provádí tak, že se rozhrne krtinec a vyhledá se po straně otvor do chodbičky. Poté se vsune 1 kulička do krtince a 1 kulička do chodbičky. Jako preventivní opatření, abychom se ochránili před krtky, se vsune 1 kulička ve vzdálenosti 1-2 metrů po celé délce zahradního plotu cca 15 cm do země. Vždy je potřeba nechat krtkovi únikovou možnost. Účinek trvá minimálně 3 až 6 měsíců.

Další informace na www.agrobio.cz