Přinášíme zde řešení, jak se jich rychle zbavit nebo předejít jejich většímu výskytu! 

Ovocné mušky, tzv. octomilky nebo vinné mušky jsou drobné černé mušky, které si rády pochutnávají zejména na zralém ovoci.  Při přemnožení nepohrdnou ani pečivem, zeleninou, džusem nebo pivem ve sklenici.

Zdroj: Istockphoto

Mohou být velmi otravné a nejhorší je, že svoji činností znehodnocují potraviny. Pro omezení a odstranění octomilek doporučujeme past.

ATAK Past na ovocné mušky – octomilky je vzhledově velmi pěkné červené jablíčko, které naplníte přiloženou přírodní kapalinou. Vzhledem k velkému balení 30 ml vám past vydrží až na 2 měsíce.

Past s touto náplní je pro octomilky velmi lákavá. Octomilky z pasti už nevylétnou a utopí se. Jakmile budete mít past plnou, vypláchnete ji a znovu doplníte přírodní kapalinou. Past můžete umístit kdekoliv, např. u mísy s ovocem nebo zeleninou. Je nezávadná a pro umístění v kuchyni zcela bezpečná.

Zdroj: agrobio.cz

Vosy a mouchy patří také k častým nechtěným návštěvníkům kuchyní. Jejich výskyt však můžete vyřešit různými způsoby:

Zdroj: Pixabay

Ochranný postřik rámů oken – doporučujeme přírodní biocid ATAK PYR 0,5 CS Chrysanthemum. Přípravek působí až 1 měsíc, poté se zcela rozloží. Hmyz (vosa, moucha, aj.), který si „sedne“ na takto ošetřený rám, uhyne.

Pasti, lepy. Pro odklonění a odchyt vos je vhodná ATAK Past na vosy monitoring – tu je však nutné umístit pár metrů od místa, kam nechcete, aby vosy nalétávaly. Je použitelná, např. pokud máte balkón nebo terasu u kuchyně, apod.

Zdroj: agrobio.cz 

Proti mouchám jsou vhodné okenní lepové pásy, např. PM Okenní mucholapka Vetroband. Pás se nalepí  na vnitřní stranu skla okna.  Je nenápadný s pěkným květinovým nátiskem, navíc může odchytnout i octomilky.

Zdroj: agrobio.cz

Potravinoví moli, tj. jedná se zejména o zavíječe skladištního, moučného, datlového nebo paprikového, nám mohou v kuchyni nebo ve spížích s potravinami pěkně „zavařit“.  

Zdroj: pixabay

Jako prevenci (pro celoroční použití), tak při jejich výskytu jsou vhodné feromonové lapače, např. PM Mololapka Ferokap (jedná se vzhledově o tzv. mucholapku, ale s feromonem pro odchyt molů) nebo PM Lepový pás Feroband.  Oba jsou maximálně účinné a přilepením dospělce na lapač dojde k přerušení rozmnožování molů až do úplného vyhubení.

Zdroj: agrobio.cz

Zdroj: agrobio.cz

Zdroj: agrobio.cz

Pokud se jich chcete zbavit rychleji, můžete ještě před umístěním feromonových lapačů použít ATAK Proti hmyzu Provecta. Ten dokáže při postřiku do škvír, spojů nábytku (skříní, polic), do rohů spíže, apod., ukryté škůdce najít a okamžitě zlikvidovat. Po zaschnutí již neúčinkuje. Díky svému složení je vhodný i pro prostory, kde se skladují potraviny nebo se s nimi pracuje.

Více na agrobio.cz.

 Zdroj: agrobio.cz