Jedním z možných řešení jsou vhodné ortopedické vložky do bot. Většina zaměstnanců v průmyslových odvětvích tráví téměř celé směny ve stoje. Podobně jsou ale na tom také kadeřníci, kuchaři, ochranka a jiní pracovníci ve službách. Tělo je tak jednostranně namáháno, obzvláště pokud stojí pracovník po celou dobu na tvrdé podlaze. Kromě možného výskytu potíží spojených se sníženým průtokem krve jsou velice nepříjemným důsledkem práce ve stoje ortopedické obtíže, které se mohou projevit sníženou pohyblivostí, ale především bolestí.

Při práci tak trpí chodidla, kotníky, kolena, kyčle i páteř. Mohou se objevit takové neduhy, jako jsou ploché nohy, snížená klenba a někdy i vyhřezlé ploténky, což je problém, který je nutný řešit chirurgickým zákrokem.

Zdroj: www.medicovi.cz

Prevence jako samozřejmost

Předcházet nejen ortopedickým problémům z práce ve stoje by měl samozřejmě napomoci zaměstnavatel. Povinností jsou přestávky na protažení páteře, vhodná obuv pro práci ve stoje a v případě, že pracovník stojí na jednom místě, pomůže takzvaná ergonomická rohož.

Sám pracovník by pak měl dbát na správné držení těla i chodidel během stání. Právě chodidla představují počátek bolestivého řetězce. Jejich nesprávné postavení vytváří podle mnohých odborníků lavinový efekt, jehož konečným důsledkem je vadné držení celého těla s bolestí kotníků, kolen, boků, páteře a někdy i hlavy. Zatěžovány jsou svaly a šlachy a vzniká tak bolest, která může být často až nesnesitelná.

Jelikož je vždy nejlepší hledat prvotní příčinu obtíží a neléčit pouze důsledky, i v tomto případě je vhodné se v první řadě zaměřit na chodidla. Vhodná obuv doplněná kvalitní ortopedickou vložkou by měla být pro práci ve stoje samozřejmostí. Jakou vložku ale zvolit?

Při práci je samozřejmě důležité pohodlí. Kvalitní a vyzkoušené jsou ortopedické vložky Medicovi. Ty jsou navrženy na dlouhodobou zátěž a jejich jedinečná ergonomie výborně tlumí nárazy a odlehčuje tak kolena, kyčle i záda. Vložky současně redukují bolestivá pnutí vznikající v důsledku únavy zad a napomáhají zvýšenému prokrvení chodidel a nohou, což má preventivní vliv například na vznik křečových žil a dalších neduhů.

Terapie vlnami vody v ortopedických vložkách

Vložky Medicovi jsou založeny na unikátní technologii ortopedické terapie, která pohybuje chodidlem díky extrémně rychlým vlnám vody. Zní to sice neuvěřitelně, ale jedna vložka opravdu dokáže tímto způsobem okamžitě ulevit od bolesti. Důležitá je především rychlost, kterou se pohybují hydraulické tlakové vlny ve vložce. Tekutina totiž umí vytvářet měnící se vlny, které tlačí na chodidla kontinuálně, ale v milisekundových obměnách. Nohy tak při došlapu lépe absorbují náraz a kinetická energie chrání jejich plosky před bolestí. Při dlouhém stání jsou pak chodidla neustále stimulována, což předchází vzniku obtíží. Tato terapie tak nutí chodidla k permanentnímu pohybu, který se šíří celým pohybovým aparátem a ulevuje od bolesti, přičemž podněcuje k volnému držení těla.

Proč voda?

Malé množství vody v ortopedických vložkách Medicovi se chová jako další kloub. Chodidla jsou tak uvolněnější a klouby méně zatěžované, zejména ty kolenní a kyčelní. Zároveň se tak zlepšuje prokrvené svalů a šlach, což napomáhá předcházet nepříjemné únavě.

Jaké vložky Medicovi zvolit?

Do pracovní obuvi jsou nejvhodnější vložky Medicovi A40. Tento model účinně tlumí bolest paty, zejména v případě plantární fascitidy, která je spojena s obtížemi patní ostruhy, dále pak eliminují bolesti chodidel, kolen, kyčlí a zad. Samozřejmostí těchto vložek je komfort během celého náročného dne. Při jejich nákupu je potřeba vycházet z délky chodidla, nikoliv z velikosti obuvi, jen tak bude jejich účinek maximální.