Zvětšení je přitom opravdu výrazné. Například 90 cm hlubokou lodžii nebo balkon prodloužíte až o 80 cm – získáte tak téměř dvojnásobnou plochu.

„Běžnější je prodloužení o 60 cm. Nabízí totiž nejlepší poměr ceny a výsledného efektu. Klasickou 90cm lodžii zvětšíte na 1,5 metru a snadno si vytvoříte příjemné posezení. Náklady jsou přitom podobné jako u prodloužení o 40 cm,“ říká majitel firmy 7points Marek Hirš.

Jeho společnost se prodloužení balkonů a lodžií věnuje už více než 10 let.

Konstrukce, která se přizpůsobí

Důležité je také sáhnout po vhodné stavební technologii. Velmi efektivní je zejména využití žárově zinkované ocelové konstrukce, která má oproti betonové přístavbě řadu výhod:

  • vše je hotové do 5 měsíců od úvodního zhodnocení situace,
  • konstrukce téměř nezatěžuje statiku domu
  • a vzhledově se přizpůsobí jakékoliv stavbě.

Zároveň se můžete spolehnout na špičkovou odolnost a využít řadu doplňků.

Díky barevným prvkům se prodloužení lodžie přizpůsobí každému domu.Díky barevným prvkům se prodloužení lodžie přizpůsobí každému domu.Zdroj: 7points

Chcete klid? Sáhněte po zasklení

Na prodloužené lodžii nebo balkoně se neobejdete například bez zábradlí. Doporučujeme využít to předsunuté – je těsně před balkonem, a proto jeho plochu nijak nezmenšuje.

Navíc ho můžete doplnit o takzvaná průhledítka. Pás čirého bezpečnostního skla, který je pod madlem a navazuje na mléčné sklo ve spodní části zábradlí.

Pokud chcete mít na balkoně klid a nepustit na něj sníh, déšť ani listí ze stromů, využijte také rámové nebo bezrámové zasklení. Kromě klasických posuvných rámů se sklem můžete zvolit i bezrámové zasklení, které nabízí nerušený výhled.

Díky zasklení přitom budete mít na balkoně příjemné klima i v zimě.

Stínění vám zajistí příjemnější léto

Zejména u jižně orientovaných balkonů oceníte také stínění – a to ideálně venkovní. Sluneční paprsky zastaví ještě předtím, než se dotknou skla a začnou ohřívat vzduch na balkoně či lodžii. Ani v létě tak u vás nebude příliš horko.

A doplnit můžete i další příslušenství. Například:

  • sušáky na prádlo;
  • truhlíky na květiny, které jsou bezpečně uchycené na zábradlí;
  • nebo držák na satelit.

Záleží jen na vás, jak plánujete balkon využívat.

K prodloužení lodžie přidáte i různé doplňky – například držák na satelit nebo sušák na prádlo.K prodloužení lodžie přidáte i různé doplňky – například držák na satelit nebo sušák na prádlo.Zdroj: 7points

Když lodžie chybí, pomůže přístavba

Kvalitní dodavatelé umí pomoci také bytům, u kterých chybí lodžie úplně. Jak? Přístavbou lodžie.

Tuto službu nabízí například už zmíněná společnost 7points. Poradí si přitom jak s betonovou přístavbou, tak s přístavbou pomocí zinkované ocelové konstrukce – podobně jako u prodloužení lodžií a balkonů.

Prodloužení i přístavba přitom přinášejí stejné výhody:

  • dají vám víc prostoru,
  • zpříjemní vaše bydlení
  • a zvýší cenu vašeho bytu.

Potěší vás tak nyní i v budoucnu při případném prodeji bytu.