Mějte dostatek úložných prostor

Ty jsou hlavě v malých bytech velmi důležité. Proč? Jenom málokdo z vás chce, aby se jeho věci povalovaly po místnostech, nebo byly umístěné třeba jenom v obyčejných krabicích. To k příjemnému dojmu z vašeho bytu rozhodně nijak nepřidává. Proto řešte úložné prostory. Ideální volbou jsou vestavěné skříně. Dnes velký hit i proto, že jejich ceny dávno nejsou tak vysoké, jako tomu bylo dříve. Mají ale i řadu jiných předností. A to těchto:

  • Jsou vyrobeny přesně na míru konkrétnímu prostoru
  • Mohou mít jakýkoliv vzhled a množství doplňků
  • Sami určíte rozvržení vnitřního prostoru

Kromě skříní může úložný prostor nabídnout třeba i vaše pohovka, nebo postele. Čím více těch skrytých doma budete mít, tím více bude u vás doma uklizeno a tedy příjemně.

Každý by měl mít svůj vlastní kout

Zpříjemnit si bydlení lze i tak, že se zaměříte na soukromí každého, kdo v bytě bydlí. I to je nesmírně důležité. Zatímco děti by měly mít svůj vlastní pokoj, vy si můžete soukromí dopřávat alespoň v ložnici. Jsou ale i místnosti, které musí být sdílené – třeba koupelna. A to může být po ránu problém. I ten ale má své řešení. Bydlení si lze zpříjemnit tak, že pořídíte nový toaletní stolek. Je skvělou volbou pro každou ženu, která se každý den musí nalíčit, než vyjde z domova. Nemusí tento čas trávit v koupelně, jelikož vše zvládne právě ve své místnosti, u svého stolku. Podle čeho vybrat ten pravý? Cest je několik a mezi hlavní rozhodně patří:

  • Dostatečně velké zrcadlo
  • Odkládací plocha
  • Několik zásuvek

Nenechte se rušit otravným hmyzem

V zimě to není žádný problém, jelikož to hmyz téměř nelétá. Jinak je tomu v průběhu léta. To už se hmyz objevuje. A jelikož během léta také větráte, je celkem jasné, že se mouchy, vosy, ale třeba i komáři mohou dostat právě do vašeho interiéru. Můžete je sice likvidovat pomocí různých sprejů, ale to jistě není krok, který by k příjemnému letnímu lenošení přispíval. Jak tedy zamezit hmyzu, aby se k vám domů dostal? Je to snadné. Stačí si pořídit kvalitní sítě proti hmyzu. Ty umístíte do svých klasických oken, ale také do balkonových dveří. Díky tomu vytvoříte neprostupnou překážku, skrz kterou se nedostanou. A jak je to s větráním a klasickým použitím oken? Není důvod se ničeho obávat. Vše bude i nadále funkční přesně tak, jak jste byli zvyklí.

Bydlete bez starostí

Čím méně starostí máte, tím příjemnější je vaše bydlení. Proto je vhodné vše vyřešit tak, aby bylo starostí co možná nejméně. Příkladem může být bydlení v rodinném domě v místech, kde není kanalizace. V takovém případě mohou přijít vhod betonové jímky. Základem je dostatečně velká kapacita a také zajištění pravidelného vývozu. Pokud půjdete oběma těmito cestami, nemusíte po celou dobu bydlení řešit pravidelnou kontrolu malých jímek, nebo akutní objednávání jejího odčerpání. Vše bude fungovat a klapat zcela automaticky, bez vašeho přičinění.

Bydlete ve správné nemovitosti        

Jste teprve ve fázi, kdy bydlení hledáte a plánujete byt nebo dům pořídit? I zde se zamyslete nad požadavkem na příjemné a spokojené bydlení. Ideální je si vlastní dům buď postavit, nebo se nastěhovat do novostavby. Z jakého důvodu? Po dlouhou dobu nebudete muset řešit různé opravy, nebo dokonce větší havárie. To je bohužel velký problém jak starších bytů, tak i starších rodinných domů. Pokud se nepustíte do kompletní rekonstrukce, čeká vás každý měsíc nějaký ten drobný problém, který bude nutné vyřešit.