„Při první návštěvě se zajímáme o stravovací návyky a pohybové aktivity klientů. Velmi často se svěřují s tím, že absolvovali už celou řadu nesmyslných diet, kdy nahrazovali jídlo koktejly, nebo hladověli. Není potom žádným překvapením, že mají za sebou již několik “jojo” efektů a i přes hladovky a intenzivní cvičení se jim nedaří zhubnout,“ upřesňuje MUDr. Lucia Holubová z Centra redukce hmotnosti a preventivní medicíny Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí s tím, že po vyšetření lékaři doporučí zájemcům ideální dietní režim, sestaví tréninkový plán a doporučí ideální pohybovou aktivitu.

„Samotné Centrum redukce hmotnosti a preventivní medicíny navazuje na činnost úzce propojené bariatrické ambulance, která již řadu let pomáhá pacientům s vyšším až extrémním stupněm obezity, včetně operační léčby. Ve Zlínském kraji je právě Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí jedním z holdingových center léčby extrémní až morbidní obezity, kde se tyto typy operací provádí,” říká předseda představenstva MUDr. Martin Hrabovský, MBA.

„Pokud je pacient po vyšetřeních v Centru redukce hmotnosti indikován pro operaci, převede se do bariatrické ambulance, která je součástí chirurgické ambulance. Následně se již s pacientem nastaví a domluví způsob možné eliminace tělesné hmotnosti, jejímž finálním cílem bude snížení hmotnosti daného pacienta invazivní operační metodou,” doplňuje MUDr. Martin Hrabovský, MBA. 

Centrum redukce hmotnosti a preventivní medicíny se nachází na internátě nemocnice naproti hlavní budovy nemocnice a ordinační doba je v pracovní dny od 7.00 do 15.00 hodin. Do centra není třeba doporučení od lékaře (žádanka), ale je vhodné s sebou přinést zprávy od ošetřujících lékařů. Telefonní kontakt je 571 758 251. 

Bariatrická ambulance se nachází v přízemí staré polikliniky, v prostorách chirurgické ambulance a je k dispozici pacientům každé pondělí od 12.30 -  15.00 hodin. Nutno se však objednat na telefonu 571 758 343, nebo 349.