Zdroj: zadavatel inzerce

Oproti jarním měsícům, kdy koupit roušku mohl být kvůli jejich nedostatku často problém, ji nyní můžeme zakoupit téměř v každé prodejně nebo e-shopu. Jak ale mít jistotu, že se jedná o kvalitní roušku, která má slibované parametry?

Nejúčinnější variantu roušky představuje nanorouška, která díky membráně z nanovláken zásadně zvyšuje ochranu nositele roušky a svými filtračními vlastnostmi se přibližuje respirátorům. Je to dáno hustotou a vlastností nanovrstvy, která dokáže zachytit i malé částice. Chrání tedy oboustranně, zároveň je ale dobře prodyšná a na obličeji ji téměř necítíte.

Zdroj: Youtube

 „Zatímco běžné roušky brání šíření nákazy směrem od nositele do okolí, roušky s nanovrstvou zásadně zvyšují ochranu samotného nositele. Používat nanoroušky doporučujeme nejen ohroženým skupinám, seniorům, lidem se sníženou imunitou, ale všem, kteří k ochraně své i svého okolí přistupují odpovědně. Bohužel se na internetu objevuje celá řada podvodných prodejců, kteří nabízí roušky, které absolutně nesplňují slibované parametry. Proto je důležité, aby lidé nakupovali ochranné prostředky pouze od prověřených výrobců a dodavatelů,” upozorňuje Tomáš Mertlík, generální ředitel společnosti Batist Medical, která již téměř 30 let vyrábí ochranné a hygienické zdravotnické prostředky, které distribuuje zejména do českých i zahraničních nemocnic. Zároveň je největším českým výrobcem nanoroušek, které vyrábí ve svém závodě v Červeném Kostelci a použité materiály pochází pouze od českých prověřených dodavatelů.

„Abychom lidem usnadnili identifikaci produktu, mají naše čtyřvrstvé nanoroušky nově červené upevňovací gumičky a označení „nano“ přímo na roušce, čímž se odlišují od běžných roušek. Červená barva gumiček je nejen symbolem, ale i zárukou nejvyššího stupně ochrany proti virům; nesmíme ale zapomínat, že vás nová rouška dokáže ochránit pouze pokud přiléhá těsně k obličeji a zakrývá vám celá ústa i nos“ dodává Tomáš Mertlík.

Pokud vás zajímá více informací, jak se správně chránit a vyvarovat se nejčastějších chyb, které děláme při nošení roušek nebo hygieně rukou, navštivte stránku chranmese.batist.cz.  Najdete zde videa s odborníky, grafické návody, které si můžete jednoduše stáhnout a vytisknout, a další podrobné informace, které vám pomohou chránit vaše zdraví. Hlavním průvodcem videí je zdravotní sestra Marcela Prayerová, vrchní sestra na Klinice infekčních nemocí a cestovní medicíny FN Plzeň a zároveň vítězka letošního 12. ročníku profesní soutěže BATIST Nej Sestřička 2020.

Zdroj: zadavatel inzerce