K čemu vlastně havarijní pojištění slouží?

Pokud jste aktivní řidič a zároveň i vlastník vozu, určitě víte, že v Česku musíte mít sjednané povinné ručení. To vás chrání v případě, že způsobíte dopravní nehodu. Škody, ať už na majetku či na zdraví třetích osob, které při nehodě způsobíte, budou pokryty z vašeho povinného ručení. Havarijní pojištění je dobrovolné a kryje vaše auto. V případě, že byste způsobili nehodu, škody vzniklé na vašem autě, při sjednaném havarijním pojištění, by vám byly proplaceny.

Podle čeho vybírat havarijní pojištění

Chcete-li tedy chránit svůj vůz, sjednání havarijního pojištění je nutností. Jak si ale vybrat to nejlepší? Nejjednodušším způsobem, jak najít to ideální havarijko, je provést srovnání havarijního pojištění. Při průzkumu se zaměřte hlavně na:

  • výši pojistného,
  • platnost i mimo území ČR,
  • výši spoluúčasti,
  • připojištění dalších rizik.

Pokud se vám do průzkumu nechce a nemáte chuť strávit na internetu dlouhé hodiny tím, že si budete jednotlivé nabídky porovnávat mezi sebou, jděte na to chytře a využijte srovnávač pojištění. Ten udělá veškerou práci za vás a na vás zůstane pouze rozhodnutí, kterou z vybraných nabídek zvolit.

Proč využít srovnávač pojištění

Kromě toho, že vám srovnávač pojištění ušetří čas, který byste jinak strávili porovnáváním jednotlivých nabídek, ušetří vám čas i s návštěvou pobočky a zdlouhavým podepisováním dokumentů a pojistných smluv na pobočce pojišťovny. Všechno jde totiž zařídit snadno a jednoduše z pohodlí domova. Jakmile si vyberete nabídku, která vám bude vyhovovat a bude pro vás nejvýhodnější, jednoduše zaplatíte za pojištění online s pomocí své debetní či kreditní karty a pojistnou smlouvu obdržíte na váš e-mail. A aby toho nebylo málo, velmi pravděpodobně na tom vyděláte, neboť díky srovnávači získáte i nemalou slevu.

Ohleduplnost a bezpečná jízda na prvním místě

Jakmile budete mít havarijní pojištění sjednané, můžete se bez obav vydat na cesty. Ať už musí před tím, než se vydáte na společný rodinný výlet, přijít na své místo autosedačka a další věci, kterými dětmi během cesty autem zabavíte nebo jen stačí nastoupit a vyjet, jezděte vždy opatrně a ohleduplně. Havarijní pojištění sice ochrání vaše auto a škody na něm vám budou proplaceny, ale zdraví máte jenom jedno.

Přejeme vám spoustu najetých kilometrů a cesty bez nehod. A kdyby přeci jen k nějakým menším dopravním nehodám došlo, ať je přečkáte bez zranění. O vaše auto a jeho případné opravy se postará vaše havarijní pojištění.