Klouby patří k nejvíce namáhaným částem pohybového ústrojí. Tomu bohužel přispívá fakt, že od 40. roku života klesá odolnost chrupavek a ubývá v těle důležitých látek, které udržují klouby v kondici. Pokud se tedy chcete cítit dobře, sportovat nebo si zkrátka užívat života naplno, je potřeba tělo pravidelně a v dostatečné míře zásobovat výživou vhodnou pro klouby.

Kolagen je základní stavební hmota pro kosti a chrupavky

Kolagen je vláknitá bílkovina, která v těle plní úlohu stavební hmoty pro kosti a chrupavky. V našem těle patří dokonce mezi nejhojnější a nejdůležitější bílkoviny. Problém je ale ten, že tvorba kolagenu s věkem klesá a jeho nedostatek způsobuje ztrátu pružnosti, pevnosti a odolnosti kloubních chrupavek. Naštěstí ale existuje možnost, jak kolagen tělu dodat.

První možností je zařadit do jídelníčku více jídel, které obsahují kolagen. Mezi ně například patří domácí vývar, masné výrobky nebo tlačenka. Tyto potraviny ale není dobré jíst každý den, neboť obsahují hodně soli a tuku. Proto je vhodné kolagen doplňovat také prostřednictvím doplňků stravy s obsahem hydrolyzovaného kolagenu. Tento speciální typ kolagenu je pro tělo lépe využitelný.

Po vitaminu C se budete cítit líp

Když se řekne vitamin C, každý si pod ním vybaví trochu jiný účinek. Vitamin C toho totiž umí opravdu hodně. To, co o něm ale málokdo ví, je že přispívá k normální tvorbě kolagenu pro dobrou funkci chrupavek a kostí. Z toho důvodu se přidává do doplňků stravy na klouby. Co se týče potravin, hodně vitaminu C najdete v šípcích, jahodách nebo zelí.

Glukosamin a chondroitin sulfát

Ačkoliv tyto názvy zní chemicky, jedná se o tělu vlastní látky, které jsou přirozenou součástí chrupavek. Konkrétně glukosamin je odvozen z glukózy a v těle je odpovědný za optimální pohyblivost kloubu. Chondroitin je polysacharid ovlivňující elasticitu pojivových tkání. Obou látek opět ubývá s věkem, což zdraví kloubů vůbec nepomáhá.

Český doplněk stravy OSTEFIT

Ptáte se, co pro své klouby můžete ještě udělat? Kromě pestrého jídelníčku můžete vyzkoušet doplněk stravy OSTEFIT, který je speciálně vyvinutý pro podporu pohybového aparátu. Jedno balení obsahuje 30 sáčků s vysokým obsahem účinných látek na klouby, včetně hydrolyzovaného kolagenu. Objednat si ho můžete na www.ostefit.cz