Mšice při sání rostliny vytváří lepkavou medovici, kterou se mravenci živí. Některé druhy mravenců o mšice pečují a poskytují jim zázemí. Nejčastěji se vyskytující mravenci v zahradách jsou mravenec obecný a mravenec žlutý, lidově nazývaný „zrzavec“. Žijí na nejrůznějších místech. Hnízda si staví v pařezech, na záhonech či v trávníku, kde jsou pak patrné malé kupky. Nepříjemné je, pokud se usadí na terase nebo chodníku, neboť svými chodbami mohou uvolňovat jednotlivé dlaždice.

Pro hubení mravenců a jejich mravenišť kolem záhonů jsou vhodné jen přípravky, které mají účinnou látku obsaženou uvnitř v nástraze. Doporučujeme naše novinky,  ATAK Nástraha na mravence Imidacloprid ve formě domečků. Účinná látka imidacloprid je účinná i pro mravence faraony.

Zdroj: AgroBio Opava

Pokud rádi používáte přírodní produkty, pak doporučujeme velmi účinný přípravek (domečky) ATAK Mravenci Spinosad. Účinná látka spipnosad je vytvořena fermentační činností z baktérií, které se běžně vyskytují v přírodě. Je velmi šetrný k životnímu prostředí.

Oba domečky při používání, doporučujeme zatížit kamenem a umístit do míst výskytu mravenců. Domečky obsahují nástrahu, kterou si mravenci odnesou do svých hnízd, kde jí nakrmí ostatní členy společenstva, kteří posléze uhynou. Tato formulace je pak bezpečná pro rostliny a pro vás (rostlina nepřijde do kontaktu s účinnou látkou proti mravencům).

Zdroj: AgroBio Opava

Pro hubení mravenců na terasách nebo na chodnících, kolem domů, na hřištích nebo na jiných technických plochách zahrady doporučujeme ATAK Prášek na mravence. Prášek lze použít jako posyp u vstupů do hnízd, nebo se může rozpustit ve vodě a aplikovat zálivkou nebo postřikem. 

Zdroj: AgroBio Opava

Zdroj: Pixabay

Pokud se mravenci objeví i doma v bytech, chatách nebo karavanech, doporučujeme opět naše novinky, tj. ATAK Nástraha na mravence Imidacloprid ve formě domečků nebo gelu. Ideální je ATAK Sada na mravence Imidacloprid. Obsahuje 2x domeček a 1x gel. Gel můžete použít samostatně nebo jako náhradní náplň do domečků.

Zdroj: AgroBio Opava

Zdroj: AgroBio Opava

Všechny uvedené postupy jsou vhodné pro komplexní hubení mravenců, pro likvidaci i jejich mravenišť.  

Zdroj: Pixabay

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

Více na www.agrobio.cz