Jak zabavit děti na zahradě?

Máte u domu zahradu, kterou příliš nevyužíváte, a v pokojíčku u počítače malého raubíře? Poradíme, jak na zahradu přivést život a udělat ji pro děti nejen atraktivní, ale i bezpečnou. Uvidíte, že pak bude spíš těžké zahnat vaše potomky domů, než odlákat je od telefonu na čerstvý vzduch.

A jak na to? Zahradu stačí přizpůsobit zálibám a potřebám vašich dětí. Když si nebudete jistí, co a jak vylepšit, stačí si připomenout vlastní dětství. Jestli jste volný čas alespoň zčásti trávili venku, určitě si vybavíte spoustu zážitků, her a aktivit, které jste jako malí podnikali, a které by se mohly líbit i vašim dětem. Nezapomeňte do plánování zapojit i děti, ať samy řeknou, co by se jim líbilo.

Domečky jsou oblíbené schovávačkyDomečky jsou oblíbené schovávačkyZdroj: Marimex

S největší pravděpodobností budou stavět kouzelné vzdušné zámky, protože jedním z největších snů každého dítěte není nic menšího než soukromý lunapark. Houpačky, které vás vynesou až do oblak, obří skluzavky, prolézačky s tajnými skrýšemi, nebo skákací hrady. Ale s kapkou nadsázky to vše můžou mít.

I nereálná přání můžete plnit zlehka, protože postavit vlastní zábavní park na zahradě není složité. Začít se dá třeba houpadly a plastovými skluzavkami, které se v případě potřeby jednoduše přemístí, nebo schovají třeba do garáže a uvolní tak místo jakýmkoliv jiným aktivitám.

Houpání je skvělá zábava už po staletíHoupání je skvělá zábava už po staletíZdroj: Marimex

Úspěch dozajista sklidí různé schovávačky v podobě domečků, a to jak samostatných, tak i v kombinaci s houpačkami, lezeckými stěnami, šplhacími lany a žebříky. Tyto velké hrací sestavy se pak stávají dominantou celé zahrady. Úspornějším řešením lze označit jednoduchou houpačku, nebo houpací kruh, který se dá zavěsit i na větve vzrostlého stromu. Houpací kruhy bývají poměrně prostorné, takže si jich užijí i dospělí. Nejmenší děti naopak potěší pískoviště, které skýtá nekonečné hodiny zábavy.

Skákací hrad snadno zastoupí zahradní trampolína, která ve výsledku potěší celou rodinu. Jakmile vyberete trampolínu z kvalitních materiálů, s vysokou nosností a s dostatkem bezpečnostních prvků, budou se z ní těšit jak děti, tak i dospělí. Důležité je zejména, aby trampolína měla ochrannou síť, neabrazivní odrazovou plochu a neumožnovala vniknutí nohy do pružin. Výhodu je také to, že skákání děti baví, a navíc při něm posílí svalstvo i aerobní kapacitu.

Děti skákání milují, a navíc prospívá zdravíDěti skákání milují, a navíc prospívá zdravíZdroj: Marimex

Jedny z nejbezpečnějších trampolín najdete na www.marimex.cz. Na stránkách prodejce objevíte i mnoho dalších prvků, které z vaší zahrady udělají ten pravý dětský zábavní park. Ratolesti budete mít pod dohledem a v pohodlí domova. Neváhejte se inspirovat.