Kilian Mbappé je jednou z hlavních tváří Nike

Křídelní útočník Kylian Mbappé už od počátku své profesionální kariéry obouvá kopačky značky Nike. Na začátku své profesionální kariéry nosil modely Nike Mercurial, ale během angažmá v AS Monaco si více oblíbil řadu Nike Hypervenom. I díky královské smlouvě se však později vrátil ke kopačkám Nike Mercurial, které nosí dodnes.

Jelikož Mbappé patří mezi hlavní marketingové tváře Nike, jednou za čas se mu naskytne možnost podílet se i na vzhledu kopaček. Aktuálně prodávané kopačky Nike Mercurial Superfly 9 mají modro-žlutý design a iniciály KM v zadní části boty. Mpappého však můžete vidět hrát i v dalších designech kopaček Nike Mercurial. Mrkněte na všechny kopačky, které Mbappé občas obuje: Mbappé kopačky.

Messi zůstává věrný firmě adidas

Argentinský fotbalový génius Lionel Messi je už od roku 2005 úzce spojený s německou značkou adidas. Po přestupu do Miami si Messi vybral nové kopačky z řady adidas X Crazyfast.1 z kolekce Las Estrallas. Tento model kopaček je stvořený pro maximální rychlost. Technologie Aeropacity Speedskin zajistí pohodlí při běhu a ideální cit pro míč. Podešev s technologií adidas AEROPLATE a ergonomické umístění kolíků pak přináší dokonalou stabilitu pro maximální zrychlení.

Neymar se stal hlavní tváří značky Puma

Brazilský fotbalový útočník Neymar Jr. je jedním z nejznámějších hráčů, kteří obouvají kopačky značky Puma. Neymar spolupracuje s touto německou značkou od roku 2020 a nosí primárně modely z řady Puma Future, které jsou navrženy pro hráče s rychlým a technickým stylem hry. K dostání jsou nejen jako lisovky a kopačky s kolíky, ale velmi oblíbené jsou i sálovky Puma, které fotbalisté využijí během zimní přestávky na halové tréninky.

Mané pomáhá budovat brand New Balance

Také méně tradiční americká fotbalová značka New Balance se snaží více zviditelnit skrz známé fotbalové tváře. V roce 2019 proto uzavřela smlouvu se senegalským útočníkem Sadiem Maném. Hvězda týmu Al Nassr a senegalské reprezentace nosí v současnosti kopačky New Balance Furon. Ty jsou stvořeny pro hráče, kteří vynikají rychlostí a nekompromisním zakončením.

Při výběru kopaček se řiďte hlavně pohodlím

Chápeme, že chcete hrát ve stejných kopačkách, jako váš idol, ale jsou i důležitější parametry, než značka a design kopaček. Správná velikost kopaček je klíčová pro pohodlí a kontrolu míče.

Doporučujeme vybírat kopačky, které mají mírně větší velikost než vaše běžné boty. Během zápasu vám totiž mohou nohy mírně otéct a zvětšit se. Doporučujeme proto zkoušet kopačky, nebo měřit nohu večer, když je unavená po celodenním chození.