Výzvu můžete pojmout jako soutěž o ceny, trénink, ale také jako pomoc životnímu prostředí. Anebo prostě jen jako změnu a novou inspiraci ve svém životě,” říká její koordinátor, Jan Haruda ze spolku Auto*Mat. „Výběrem letošního motta chceme ukázat, že ačkoliv tuto společnost mnoho věcí rozděluje, jsou témata, která mohou i spojovat. Nezáleží, v čem a na čem jezdíte a nakonec vlastně ani na ujetých kilometrech a časech. Důležité je umět přijímat výzvy a radovat se z pohybu,” dodává Jan Haruda.

Jde to i pěšky nebo poklusem

Zúčastnit se můžete i přesto, že třeba cyklistice a  kolům příliš neholdujete. Lze totiž využít jakoukoliv bezmotorovou formu dopravy, včetně běhu. „Počet běžců a chodců v soutěži plynule narůstá a my je velmi podporujeme, navzdory trochu zavádějícímu názvu. Běhu jsme přiřadili i speciální kategorii,” vysvětluje Haruda.

Nejlepší teambuilding

Ve dvou až pětičlenných týmech tak můžete porovnávat své síly s ostatními v rámci své firmy, města i celé republiky. Právě týmovost je to, co akci přidává na popularitě. Týmového ducha pak podporuje i spousta doprovodných akcí ve firmách i pořadatelských městech. A účast bude letos opravdu hojná. Organizátoři ze 44 českých i moravských měst právě nyní vymýšlí pro cyklisty a cyklistky, běžce i běžkyně společné akce a obstarávají zajímavé ceny. Zapojit se ale můžete odkudkoliv. Stačí se jen zaregistrovat pod spádové město.

Na kole proti „mamataxi

Už druhým rokem také organizátoři lákají k účasti studenty a studentky od 13 let. Akce Do školy na kole motivuje k boji proti fenoménu „mamataxi" a s ním spojeným emisím a nedostatkem pohybu.

Do výzvy se lze registrovat do konce dubna na www.dopracenakole.cz. Další informace také na facebook.com/dopracenakole a facebook.com/doskolynakole.