„Nepůjde o nudné přednášky, ale interaktivní workshop, při němž využijeme 3D tisk a představíme, jak by provoz ve FabLabu mohl vypadat,“ říká Barbora Pešek z pořádající organizace Make More.
Ta letos spolu s architekty z Ateliéru A8000 představila návrh projektu FabLab, který by ve spojení se ZEVO Vráto v připravovaném Energetickém parku České Budějovice vytvořil unikátní prostor, podporující další vzdělávání, spolkový život a trávení volného času obyvatel města.
„Propojit průmyslové zařízení na energetické využití odpadů, vyrábějící teplo a elektřinu, se vzdělávacím a volnočasovým komplexem, je samo o sobě unikátní. Navíc do území brownfieldu vnesete možnost setkávání a sebevzdělávání pro všechny věkové kategorie. A to chceme návštěvníkům našeho festivalu ukázat,“ dodala Barbora Pešek.
https://www.teplarna-cb.cz/jaky-bude-ceskobudejovicky-fablab-napovi-festival-maker-faire/
Projekt nazývaný FabLab, z anglického Fabrication Laboratory, ale není a nebude jen „výrobní laboratoří“. Naplňuje všechny tři pilíře udržitelnosti: ekonomický, sociální i environmentální. Jeho součástí by měly být také vysokoškolské koleje, komunitní centrum i kvalitní veřejný prostor propojený s okolní dosud těžko přístupnou a nevyužitou rybniční krajinou.
Festival Maker Faire během dne nabídne celkem pět workshopů, každý na 45 minut. V jejich rámci si může vždy deset dvojic, například rodič – dítě, vyzkoušet 3D tisk a vyrobit si třeba klíčenku. A to za symbolický poplatek 65 Kč, aby se využily nezbytné registrace.
Festival Maker Faire, který v sobě kombinuje moderní technologie, vědu, design i tradiční řemesla, tak propojuje kutily 21. století jako jsou vynálezci, inovátoři či bastlíři s chytrou zábavou pro rodiny s dětmi.