Zdroj: Cataler Europe CzechPo celém světě zaměstnává bezmála dva a půl tisíce zaměstnanců. Společnost Cataler Corporation se zabývá vývojem a výrobou katalyzátorů především do osobních automobilů a motocyklů, které snižují množství škodlivin ve výfukových plynech, čímž přispívají k čistšímu životnímu prostředí. 

PRVNÍ V EVROPĚ
Výrobní závod Cataler Europe Czech v Týništi nad Orlicí, který byl vybudován za účelem podpory evropských zákazníků – výrobců automobilů, je první pobočkou společnosti Cataler Corporation v Evropě. Kromě Japonska a České republiky má výrobní závody rovněž v Thajsku, Jihoafrické republice, USA, Číně, Indonésii a Indii.

Keramický substrát.Keramický substrát.Zdroj: Cataler Corporation

Firma Cataler Europe Czech se specializuje na výrobu katalyzátorů pro benzínové motory. Do porézního keramického substrátu je přidávána směs vzácných kovů, které jsou nezbytné pro katalýzu. Město ve východních Čechách bylo zvoleno s ohledem na silné logistické zázemí, bohatou průmyslovou tradici a vysoký potenciál kvalifikovaných pracovníků.

AUTOMOBILKY A VÝROBCI MOTOCYKLŮ
K zákazníkům Cataler Corporation patří automobilky Volkswagen, Toyota Motor Corp., General Motors, Subaru Corp., Suzuki Motor Corp. a výrobci motocyklů Yamaha Motor Co., Kawasaki Heavy Industries, Ltd., Suzuki Motor Corp. a další.

Na jaře loňského roku byla dokončena stavba nové výrobní haly, celková plocha areálu týnišťského závodu je 22 tisíc metrů čtverečních.

RODINNÁ ATMOSFÉRA
Top management společnosti Cataler Europe Czech tvoří generální ředitel Yoshitaka Sakamoto, ředitel pro finance a administrativu Atsuharu Uchida, výrobní ředitel Takuma Sakamoto a ředitel kvality Naoki Ohyama.

Výrobní ředitel Takuma Sakamoto a výrobní technoložka Lucie Dopitová.Výrobní ředitel Takuma Sakamoto a výrobní technoložka Lucie Dopitová.Zdroj: Cataler Europe Czech

V současnosti má společnost 35 zaměstnanců, jejichž počet postupně narůstá. V budoucnu by měl závod v Týništi zaměstnávat 70 až 100 zaměstnanců na technických, administrativních a dělnických pozicích. Ve společnosti Cataler Europe Czech se uplatňují tradiční japonské metody, jejichž hlavním cílem je neustálé zlepšování. Prolínáním české a japonské kultury dochází také ke vzájemnému kulturnímu obohacování.

Výroba probíhá na vysokém stupni automatizace, pracovní prostředí odpovídá definici Průmyslu 4.0. Aktuálně probíhá ve výrobě zkušební provoz. Do ostrého provozu by výroba měla přejít během několika měsíců. Předpokládaná roční produkce při výrobě katalyzátorů do osobních automobilů je milion kusů.

Zdroj: Cataler Europe Czech

www.cataler.co.jp/en/