Na počest kulatých narozenin byly vytištěny speciální výroční turistické vizitky, které si může zakoupit každý, kdo na Ještěd vyšlápne, a zapojit se tak zároveň i do putování po 6 vybraných vysílačích a získat zajímavé ceny.

České Radiokomunikace (CRA) slaví 60. výročí svého vzniku. Je to unikátní technologická společnost, která provozuje pozemní digitální rozhlasové a televizní vysílání, poskytuje ICT a telekomunikační služby a špičkový výpočetní výkon firmám, vlastní datová centra. Nejvýraznějšími symboly její činnosti, které jsou patrné v krajině na první pohled, jsou právě vysílače. Jejich funkce není okrasná ani orientační, jsou to technické stavby, díky nimž je umožněný bezplatný příjem signálu pozemního digitálního a televizního vysílání.

Zdroj: Zadavatel inzerce

Zdroj: Zadavatel inzerce

Ještěd patří mezi nejznámější vysílače. Rotační hyperboloid na vrcholu stejnojmenné hory představuje symbol města i celého regionu. Navrhl ho architekt Karel Hubáček a v roce 1969 získal prestižní Parettovu cenu. Velmi významnou roli měl i statik Zdeněk Patrman a s výbavou vnitřních prostor pomáchal architekt Otakar Binar. Pro veřejnost byla budova, ve které je i hotel, otevřena právě v roce 1973.

Zdroj: Zadavatel inzerce

Více informací najdete na www.cra.cz a nebo www.cra60.cz

Zdroj: Zadavatel inzerce