Příroda je příroda, a pokud si můžeme do svých zahrad pořídit něco, co je právě v přírodě přirozené, tak je to odměna pro nás, pro naši rodinu, pro známé, pro kolemjdoucí. Odměna pro každého, jehož oko má možnost se podařeným dílem pokochat.

Kocháme se jezírkem, ale bez našeho přičinění to nepůjde

Není to jen tak, aby voda v jezírku byla průzračná, bez zákalu a řas. A právě nyní, na jaře, nastává období, kdy musíme jezírku vrátit, to, jak nás těšilo celý minulý rok. Musíme se o něj postarat po proběhlém zimním období.

Jak vlastně jezírko vyčistit?

Především chceme, aby čistič našeho jezírka byl neškodný vůči rybám a jiným vodním živočichům, a taky byl šetrný k životnímu prostředí.

Čistič BIO jezírek snižuje obsah živin pro růst řas, po jejich odumření slouží řasy jako potrava pro bakterie obsažené v přípravku. Tím se snižuje obsah usazenin organického původu na dně jezírka, projasňuje se voda a nastavuje se biologická rovnováha. A splňuje naše podmínky, co se šetrnosti týká.

Zdroj: www.probazen.com

Vodu máme projasněnou, ale co řasy a sinice?

Moderní metodou odstranění fosforu, jež výskyt řas podporuje, je použití Sorbentu CFH. Tato metoda je velmi elegantní. Sorbent můžete uložit ve formě 1 kg polštářků do místa, kde voda intenzivně proudí nebo nasypat přímo do vhodného prostoru filtrace, odkud bude možno použitý materiál po vyčerpání jeho sorpční kapacity opět odstranit.

Zdroj: www.probazen.com

Další možností je využití přípravku Flokulant, což je další prostředek, který vysráží fosfor, z vodního sloupce do formy vloček, které po 1–2 dnech odsajete coby sediment ze dna jezírka.

Někteří z Vás se pravděpodobně setkali také s řasou vláknitou, i na tu existuje vhodný přípravek, Algae OXI. V tomto případě se přípravek aplikuje rovnoměrným posypem doporučené dávky na vodní hladinu, následně se pak odstraní mechanicky síťkou nebo odsaje vysavačem.

Nejenom řasy, ale i zákal je naším nepřítelem a již zmíněný Flokulant nám ho pomůže odstranit. Prostředek pomůže k rychlému vyčištění a průzračnosti během několika hodin. Lze jej použít i při přítomnosti ryb, jen je třeba pracovat přesně podle přiloženého návodu.

Zdroj: www.probazen.com

I pH má svoji roli

Správné nastavení hodnoty pH vody v jezírku je nutnou podmínkou pro bezproblémovou údržbu vody v jezírku. Optimální hodnotu pH vody v jezírku v rozmezí 6,5 - 8,0 naměříte vhodným testerem. A díky přípravku pH MINUS dokážete, za pomoci přesného ředění, optimálního pH dosáhnout.

Jezírko bez rybiček?

Mít ryby v jezírku to znamená být zase na začátku nové kapitoly. Jsou to živí tvorové a bez naší pomoci to sami nezvládnou. Vedle toho, že věnujeme péči vodě, ve které mohou žít, potřebují také potravu. A jen kvalitní krmivo zaručí, že vaše okrasné ryby – KOI kapři, pstruzi a další jezírkové rybky, dostanou do sebe pečlivě vybrané kombinace látek potřebných pro jejich zdravý růst.

Kvalitní krmivo = minerální látky + výživové látky + vitamíny.

Kvalitní krmivo, to je to pravé pro vaše jezírkové ryby. Speciální krmiva s obsahem rybího oleje, směsi vitamínů a minerálních látek, moučky z pšenice, krevet, chobotnic mušlí a ryb a dalších významných surovin, které podpoří některé konkrétní vlastnosti vašich ryb, např. barevnost KOI kaprů.

Zdroj: www.probazen.com

Jezírko, oáza na naší zahradě

A teď, poté co jste své chloubě, zahradnímu jezírku, a svým tichým přátelům, okrasným rybám, dali potřebnou péči, právě teď vám to vrátí. Teď se zastavte, nikam nespěchejte, sedněte si a kochejte se tím, čemu jste se věnovali. To, co udělá radost vám a vašim blízkým. To, u čeho můžete relaxovat v následujících dnech a měsících.

Důvěřujte nám, protože my svojí práci děláme s láskou, nadšením a s mnohaletými zkušenostmi v oboru.

Český výrobce přípravků pro úpravu vody v jezírkách:
PROXIM s.r.o.
Stará Obec 318, 533 54 Rybitví
www.proxim.cz
Facebook: peceovodu