Po zásadní změně ekonomických podmínek po roce 1989, kdy se rozpadly tradiční trhy bývalé RVHP, firma úspěšně zvládla nelehkou transformaci a restrukturalizaci v devadesátých letech 20. století.

Po restrukturalizaci následovalo období rozsáhlého vývojového, výrobkového i investičního rozvoje, kdy se z firmy s nulovým exportem stala inovativní, exportně založená společnost, která většinu své produkce vyváží, a to na nejnáročnější průmyslové trhy světa, jako jsou Spojené Státy, nejvyspělejší země Evropské Unie nebo Jižní Korea. Mezi dlouhodobé zákazníky patří špičkové světové firmy ve svém oboru, jako je např. Parker Hannifin, Bobcat nebo Jungheinrich v hydraulice nebo General Electric Aviation, Honeywell nebo Safran Group v letecké technice. Exportních destinací máme 39.

Zdroj: Jihostroj a.s.
Společnost má zcela inovovaný výrobní program, postavený na produktech vlastního výzkumu a vývoje, a jasnou strategii dalšího rozvoje. Mezi nejmodernější výrobky, vyvinuté v Jihostroji a zavedené v poslední době do sériové výroby, patří například hydraulické motory pro pohon chladicích systémů mobilní techniky, litinová zubová čerpadla pro mobilní aplikace pracující v mezních provozních podmínkách nebo elektronický systém řízení dodávky paliva leteckého motoru. Výrobní a technologická základna je hluboce zmodernizovaná a snese srovnání s těmi nejlepšími v našem oboru.

Zdrojem prosperity a růstu jsou odborně fundovaní zaměstnanci, jejichž výběru a odbornému růstu věnuje Jihostroj velkou pozornost. Každý ze spolupracovníků je zodpovědný za spokojenost zákazníka a podílí se tak na dobrých výsledcích společnosti. Chcete to být i Vy? Podívejte se na www.jihostroj.com.
Zdroj: Jihostroj a.s.