Je to tady! Po nekonečných zimních měsících, kdy jsme se museli schovávat u kamen, se konečně otevírá nová turistická sezóna v Jindřichově Hradci. Pokud plánujete svou další dovolenou nebo výlet, město Jindřichův Hradec by mělo být na vašem seznamu.

Hned 1. dubna město ožije tradiční akcí Velikonoční veselice s průvodem s řehtačkami a velikonočními dílnami v Muzeu Jindřichohradecka.

O velikonočních svátcích opět pobaví návštěvníky jindřichohradeckého zámku výstava zvaná "Splašená vejce". Od Velkého pátku 7. dubna do Velikonočního pondělí 10. dubna bude možné navštívit pokoje s výstavou v individuálních prohlídkách. Důležitou novinkou letošních Velikonoc bude obnovení slavné, starodávné tradice rozdávání sladké kaše v černé kuchyni, a to v sobotu 8. dubna 2023.

Velikonoční veseliceVelikonoční veseliceZdroj: Město Jindřichův Hradec

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií zahájí sezónu jedinečnou výstavou fotografa Jiřího Tillera a jeho dcery Sophie nazvanou TRANSMORTAL. Témata jejich fotografií se mohou zdát na první pohled rozdílná, ale oba spojuje přemítání o smyslu života, o vztahu člověka k přírodě, o věčném nekončícím koloběhu vzniku a zániku.  

Muzeum fotografieMuzeum fotografieZdroj: Město Jindřichův Hradec

Jindřichohradecký Dům gobelínů, kulturních tradic a řemesel vyhlásil soutěž o nejzajímavější textilní model s názvem „Textilní fantazie“. Je to šance pro všechny tvůrčí lidi, kteří mají chuť a chtějí se zamyslet nad městem Jindřichův Hradec z nevšedního úhlu pohledu, svou myšlenku ztvárnit v podobě oděvního modelu a předvést ho. Vyvrcholením soutěže bude módní přehlídka, která se uskuteční v sobotu 3. června 2023 v prostorách Muzea fotografie a MOM v rámci Dnů města.

Kanadský tulákKanadský tulákZdroj: Město Jindřichův Hradec
V sobotu 29. dubna 2023 pořádá Destinační management Česká Kanada první ročník turistické akce nazvané Kanadský tulák – pochod Českou Kanadou. Účastníci se vydají z Jindřichova Hradce po trase Stezky Českou Kanadou, která byla odhalena v loňském roce. Dvanáctikilometrová trasa povede po první etapě stezky z Jindřichova Hradce do Malého Ratmírova. Všichni účastníci se budou moci zúčastnit slosování o parádní ceny. Pro předregistrované se navíc bude losovat ještě jedna speciální cena navíc. Více info na stezkack.cz.

Tak na co ještě čekáte? Jindřichův Hradec vás čeká s otevřenou náručí a množstvím zážitků, které vás budou provázet ještě dlouho poté, co se vrátíte domů.

Více dalších tipů najdete na infocentrum.jh.cz.