Hned na začátek pro vás máme smutnou zprávu. Ať jsme hledali sebedůkladněji, vyložené perpetuum mobile mezi systémy na poražení rulety jsme nenašli. Jakmile je ruleta správně seřízená (v případě online rulety naprogramovaná), v cestě vám stojí neúprosný soupeř – matematika a statistika.

Jasně, některé strategie vypadají na papíře logicky a neprůstřelně. Na začátku často dokonce fungují bezchybně. Jenže jak už jsme říkali, statistika je neúprosná. Nakonec vždycky přijde smolná série, ze které se už nevylížete. Buď proto, že už nemáte peníze na poslední pokus o záchranu, nebo že byste museli vsadit víc, než max. povolenou sázku.

Je tedy strategie k ničemu? Kdepak! Jestli vás ruleta baví, rozhodně některou z nich vyzkoušejte. Neberte ji ale jako zázračný recept na zbohatnutí, ale jako cestu, jak si hru zpestřit. Jistě, dobrá strategie dává lepší šanci vyhrát než strategie žádná. Jen mějte na paměti, že pořád potřebujete i trochu štěstí.

Martingale: Nejslavnější strategie

Nejprve vsaďte rovnou sázku, třeba černá/červená, nebo sudá/lichá. Vyhráli jste? Super, vyberte výhru a vsaďte základní částku znovu. Prohráli jste? Nevadí, jen příště vsaďte dvojnásobek. A když to zase nevyjde, tak čtyřnásobek, osminásobek a tak dál. Za pár otočení to 100% padne, a rázem nebudete v minusu, nýbrž v plusu! Prostě strategie, na kterou nepotřebujete titul z matematiky.  A právě proto je tak oblíbená.

Problém je, že když se nedaří, výše každé další sázky stoupá hrozně rychle. Pokud do kasina přijdete s tisícovkou v kapse a základní sázka je 20 korun, nesmíte mít smůlu víc než 6× za sebou, jinak jste švorc. Šance, že se to stane, je nízká (2,12 %). Ale jak hra běží, pravděpodobnost stoupá. Dřív nebo později to přijde.

Tak fungují, nebo nefungují? Ověřte si jednotlivé strategie v online ruletě

Hrát ruletu online můžete klidně zdarma, ale i o peníze. Patří mezi oblíbené online hry. Všem, kteří chtějí výše uvedené vyzkoušet v praxi, doporučujeme vybrat si hru nabízející nízké sázky.

V online ruletě Sazka najdete i varianty se sázkou 2 Kč. Dle legislativy ČR je max. sázka na ruletu 1000 Kč, výjimku tvoří takzvané živé hry (v online označení „multi“, „multiplayer“, „živá hra“) a s max. sázkou od 20 do 50 000 Kč. Nejvyšší limit u nás nabízí Sazka a to právě 50 000 Kč. To už vám vystačí na sérii 12 sázek a pravděpodobnost, že vyhraje kasino, se snižuje k jednomu procentu. Pro experty máme tajné tipy zde.