Napříč energetickým sektorem dochází k radikálnímu zdražování komodit koncovým zákazníkům, odběratelům. U plynu došlo a dochází k velmi významnému zvýšení cen v řádu až stovek %, u elektrické energie se zdražení pohybuje v řádu vyšších desítek %. Tepláren se týká ještě jeden významný náklad, a to je cena tzv. emisní povolenky. Za rok 2021 podražila skoro o 100 %.

I přesto navýšila Plzeňská teplárenská ceny v průměru jen o 9,7 %. Pokud do toho promítneme inflaci za rok 2021, je nárůst pouze na hodnotě 5,9 %. U bytu s průměrnou rozlohou 65 metrů čtverečních a průměrnou spotřebou tepla 25 GJ za rok bude navýšení ceny znamenat nárůst o zhruba 110 Kč měsíčně. Uvedená čísla jsou výjimečná a jsou dokladem našeho PRO ZÁKAZNICKÉHO PŘÍSTUPU.

I po navýšení je cena tepelné energie na rok 2022 v Plzni v porovnání s jinými krajskými městy nejnižší v České republice. Nadále platí, že garantujeme ty nejlevnější dodávky tepla v Česku, které jsou navíc spolehlivé, bezpečné a kladou důraz na co možná nejvyšší ekologii.

Zdroj: Plzeňská teplárenská, a.s.