Studenti středních odborných učilišť, středních a vysokých škol mohou být zařazeni do studijního projektu Junior program, ten jim umožňuje čerpat prospěchové stipendium po dobu jejich vzdělávání. Podmínkou je průměr do 1,5. V rámci individuálního plánu studenti v KAVALIERGLASS vykonávají praxi dle svého oboru.  Po složení závěrečných zkoušek je studentovi nabídnuto zaměstnání.

Za uplynulých pět let sklárny podpořily třicet sedm studentů z oborů jako je strojní mechanik, elektrikář, elektromechanik, veřejnosprávní činnost. „Pokud chlapci a dívky po zahájení pracovního poměru vycítí, že by chtěli pracovat v jiném oboru, než který vystudovali, je to možné, nabídneme jim možnost absolvování start up programu, kdy si během jednoho roku vyzkouší celkem čtyři pracovní pozice, garanti jednotlivých pracovišť následně zhodnotí, pro kterou z rolí má nový zaměstnanec nejlepší předpoklady a kde se nejlépe adaptoval,“ říká Ladislava Bečanová, personalistka firmy.

Ilustrační foto.Zdroj: KAVALIERGLASS, a.s.

Ilustrační foto./Foto: KAVALIERGLASS, a.s.

 Sklárny patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům regionu. Za uplynulou dekádu, kdy je firma v rukou českého vlastníka pana Otakara Moťky, se jí daří dosahovat historických obratů a drží se na špičce světových výrobců borosilikátového skla.

Sklárny Kavalierglass nabízí i Stipendijní program pro studenty středních odborných škol. Díky tomuto projektu mohou žáci získávat finanční příspěvky již při studiu (celkem až 75 tis.). Žáci mají zároveň zajištěnou potřebnou praxi a samozřejmě i práci po ukončení studia, součástí programu jsou i další benefity. Za zmínku např. stojí, že skláři pracují jen 6 hodin denně s nadprůměrnou mzdou.

Ilustrační foto.Zdroj: KAVALIERGLASS, a.s.

Ilustrační foto./Foto: KAVALIERGLASS, a.s.

Podporujeme studenty těchto oborů:

26-51-H/01 Elektrikář

26-41-L/01 Mechanik elektrotechnik

23-45-L/01 Mechanik seřizovač

26-52-H/01 Mechanik elektronických zařízení

23-51-H/01 Strojní mechanik – zámečník

28-58-H/01 Sklář – sklofoukač

 

www.kavalier.cz

kariera@kavalier.cz