Historie Čejkovic sahá až do období středověku. Od 13. století v tomto regionu působil řád templářských rytířů, kteří zde založili vinohrady a vtiskli tak krajině současný charakter vinařského kraje. Vystavěli rozsáhlé vinné sklepy, jež nemají na našem území obdoby. Dnes patří k nejstarším na Moravě, které si zachovaly svou funkci, v dubových sudech je tu uskladněno víc než 350 000 litrů vína. Celkový roční objem však činí 4,5 mil. l vína z cca 1,5 ha vinic, které jsou ve 3 moravských vinařských podoblastech – Velkopavlovické, Slovácké a Mikulovské.

Novodobí Templáři, což je mimo jiné 360 pěstitelů vína v čejkovické oblasti, jsou na tuto vinařskou tradici náležitě hrdí. Svou pracovitostí a poctivým přístupem ji stále udržují. Důkazem jsou kvalitní vína, která získávají mnohá ocenění na vinařských soutěžích.

Příkladem je naše nejpřísnější a nejprestižnější soutěž Salón vín ČR, kde se nominuje každý rok pouze 100 nejlepších vín z Čech a Moravy. Ta templářská již osm let po sobě obsazují medailové pozice. Od roku 2007, kdy se soutěže zúčastňují, jich získali celkem čtrnáct. Zmiňme také kvalitu templářských sektů, Sang Real Brut Classique se stal Králem vín ČR 2018 v kategorii šumivá vína a jako jediný sekt v historii soutěže obdržel velkou zlatou medaili.

Zdroj: Templářské sklepy

Že templářská vína dosahují dokonce světové kvality dokazují četná prestižní zahraniční ocenění, z těch nejnovějších uveďme jen namátkou platinové ocenění a titul šampion za Chardonnay 2017 v Great American International Wine Competition 2019, dvě zlaté medaile z Mezinárodní vinařské soutěže v Bukurešti 2019 nebo opět dvě zlaté z mezinárodní soutěže Muvina Prešov 2019.

Není tajemstvím, že všechna oceněná vína jsou z nejprestižnější řady Sanctus Victoria. Nabídka templářských vín je však daleko pestřejší, a to jak bílých, červených, růžových, tak i sektů. Nyní se dokonce mohou pochlubit úplnou novinkou Frizzante Rosé, což je perlivé růžové víno. Lze z něj také vyrábět vinné koktejly. Podívejte se na recepty na webu templářů a překvapte své přátele.

To, že Templářské sklepy Čejkovice sbírají různá ocenění, není náhoda. Za léta 2016–2018 se v kategorii „víno“ staly nejdůvěryhodnější značkou v ČR. V soutěži o nejpopulárnější TOP vinařský cíl pro rok 2018 zvítězili. Rozhodlo o tom hlasování veřejnosti, když příznivci vinařské turistiky organizátorům zaslali 21 300 platných hlasů Na www.topvinarskycil.cz jim můžete dát svůj hlas pro letošní rok i vy! Třeba vyhrajete i nějakou cenu, např. v podobě zájezdu či Mercedesu tř. V.

Link na eshop: http://www.templarske-sklepy.cz/eshop