V jejím čele stojí Dalibor Horák, který je členem uničovského zastupitelstva již od roku 1994. Jako místostarosta a starosta se čtrnáct let přímo podílel na vedení města. To se příkladně rozvíjelo a nastavený směr potvrdily i komunální volby v roce 2018. V nich ODS s převahou zvítězila, opakovaně získala pozici starosty a Dalibor Horák obhájil pozici člena rady města.

Úspěšný náměstek Dalibor Horák
Pod jeho vedením vybudovalo město Uničov systém cyklostezek, ke kterému se připojují další města a obce a který se stále rozrůstá. Uničov se díky němu drží na pozici lídra cyklodopravy a získal několik významných ocenění. Dalibor Horák podporuje podobné projekty města a obcí na celém území Olomouckého kraje.
Členem orgánů Olomouckého kraje byl poprvé zvolen v roce 2004. Poslední čtyři roky vedl jako náměstek hejtmana resort zdravotnictví, který pozvedl na novou úroveň. Z předchozího období převzal resty, které úspěšně vyřešil. Stabilizoval provoz záchranářského heliportu v Olomouci, rozšířil provoz lékařské a lékárenské pohotovostní služby napříč krajem, zajistil obnovu vozového parku zdravotnických záchranářů a rozhýbal výstavbu jejich nových výjezdových základen. Zahájil výstavbu nového pavilonu v Nemocnici Šternberk a podílel se na dalších projektech. V době koronaviru řídil distribuci ochranných prostředků a podílel se na zajištění chodu zdravotnických zařízení a sociálních ústavů.
Dalibor Horák je absolventem oborů archivnictví, historie a učitelství na olomoucké univerzitě. Je v kontaktu s řadou předních historiků. Z jeho podnětu a s jeho pomocí vydala řada měst, obcí, spolků a jednotlivců množství velmi úspěšných historických publikací.

Ivo MarešZdroj: archiv ODS

Lékař Ivo Mareš
Výraznou osobností je i druhý kandidát, lékař Ivo Mareš. Kariéru začínal před třiceti lety a od roku 1994 zasvětil svůj život práci lékaře-záchranáře. Vypracoval se až na ředitele Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, v jejímž čele prožil jedenáct let.
Nechybí mu ani zkušenosti s veřejnou správou. Již čtvrté funkční období zasedá v olomouckém městském zastupitelstvu. Jeho oblibu potvrdil i výsledek posledních olomouckých voleb.
Veřejnost ho nezná jen díky jeho profesi a aktivitám ve správě města. Je také aktivním sportovcem a dříve byl reprezentantem národního týmu vodního póla. Tomuto sportu je stále věrný jako mezinárodní rozhodčí. Ivo Mareš je díky svým zkušenostem posilou pro vedení kraje.

zadavatel/zpracovatel: ODS