Letošnímu festivalu v komfortnějším areálu rozšířeném o 5000 metrů čtverečních dominují hvězdné kapely Kryštof a Chinaski, ale také Škwor, No Name, Mirai, Anna K. a další interpreti a kapely. Chybět nebude stand-up vystoupení Komiků s.r.o. v čele s Lukášem Pavláskem a Milošem Knorem, tradiční soutěž v pojídání knedlíků budou letos moderovat Láďa Hruška a Michal Kavalčík.

 Zdroj: NEDOMYSLENO, s.r.o.

Filmový doprovodný program nabídne filmy s vizovickým rodákem Bolkem Polívkou, který letos slaví sedmdesáté narozeniny. Organizátoři Trnkobraní již tradičně myslí i na děti, které se budou moci zabavit u Minidisca s Dádou Patrasovou či divadelních představení.

 Díky spolupráci se sousední firmou Unico se letos areál festivalu rozroste o dalších pět tisíc metrů čtverečních, mohou tak vzniknout nové odpočinkové zóny ve stínu. Fanoušci na Trnkobraní letos uvidí na dvou stageích více než dvacet kapel a interpretů. V pátek se areál likérky otevře v 15 hodin a zahrají zde například Horkýže Slíže, Vypsaná fixa, Visací zámek, UDG nebo kapela Th!s, ve které hraje na baskytaru Vojta Kotek. V sobotu se brány festivalu otevřou v deset hodin a návštěvníci se mohou těšit na koncerty Lenny, Michala Hrůzy, Argemy a dalších skupin a interpretů. Sobotní program nabídne i tradiční hvězdy, jako jsou Fleret a Kosovci či lokální kapelu Echo, která vyhrála facebookovou talentovou soutěž Zahraj si s kapelou na Trnkobraní. Skupině Kryštof bude patřit páteční večer, vystoupí zde ve 21 hodin. Na Trnkobraní není nováčkem, vrací se sem po pěti letech. „Na Trnkobraní se nedá zapomenout, je to festival plný neopakovatelných specifik,“ usmívá se potutelně Richard Krajčo. V sobotu ve stejný čas si budou moci fanoušci vychutnat koncert Chinaski. „Na Trnkobraní mám jen hezké vzpomínky – spousta lidí, skvělá atmosféra,“ říká frontman skupiny Chinaski Michal Malátný a současně dodává, že si letos chce užít i vystoupení některých dalších skupin.

 Zdroj: NEDOMYSLENO, s.r.o.

Součástí festivalu bude i oblíbená soutěž v pojídání švestkových knedlíků otevřená široké veřejnosti. Ta letos proběhne v sobotu od 13 do 14.30 hodin na hlavním pódiu a moderovat ji budou Michal Kavalčík a Láďa Hruška. Do pojídání švestkových knedlíků se opět zapojí i vystupující kapely, které mají vlastní soutěž probíhající po celou dobu festivalu. V předchozích dvou letech v soutěži hudebních jedlíků s přehledem zvítězila skupina Visací zámek. „Sestavili jsme raději tým z našich techniků, to jsou přeborníci v pojídání čehokoli. Naše kapela má radši ty švestky tekuté. Jinak já švestky rád,“ říká Richard Krajčo.

Ve festivalovém areálu bude možné ochutnat ovocné knedlíky vyráběné z různých druhů ovoce, ze kterých likérka Rudolf Jelínek pálí své destiláty, nebo navštívit v rámci speciálních exkurzí palírnu či muzeum slivovice. Sobotní doprovodný program Trnkobraní nabídne projekce filmů, jako je Hřebejkovo Pupendo či Pelíšky, Dědictví aneb Kurvahošigutntág Věry Chytilové a Dědictví aneb Kurva se neříká Roberta Sedláčka. Pro děti bude připravena filmová pohádka Kovář z Podlesí. Všechny filmy spojuje osoba herce a vizovického rodáka Bolka Polívky, který letos slaví sedmdesátiny. Od festivalového ruchu si bude možné v sobotu odpočinout také u stand-up vystoupení Komiků s.r.o. s Lukášem Pavláskem, Milošem Knorem, Tigran Hovakian a Lucií Macháčkovou. Nejmenší návštěvníci se zase zabaví u mini discaDádou Patrasovou, loutkového divadla s Pohádkami od Lenky a dalších představení. Dětský doprovodný program pod vedením DDM Zvonek Vizovice nabídne taneční a výtvarné dílny či soutěže o ceny.

Trnkobraní pro návštěvníky chystá i letos vysoký komfort, v prostoru před festivalovým areálem bude k dispozici prodejna potravin. Ubytovat se bude možné opět v placeném VIP kempu, bezpečném, oploceném, hlídaném a osvětleném prostoru s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití telefonů, sprchami s teplou vodou, umývárnami a sociálním zařízením s pravidelným úklidovým servisem, nebo ve stanovém městečku zdarma.

 Zdroj: NEDOMYSLENO, s.r.o.

Vstupenky na Trnkobraní lze do dne před akcí zakoupit za sníženou cenu na oba dny za 990 korun, 1300 s VIP kempem, 540 na pátek, 600 na sobotu a VIP kemp na dva dny za 400 korun. Na místě bude permanentka stát 1090 korun, s VIP kempem 1400 korun, páteční vstup 590 korun, sobotní 650 korun a VIP kemp na dva dny 500 korun. Připraveny jsou slevy pro děti různých věkových kategorií, seniory a ZTP/P. Vstupenky lze koupit na http://www.vizovicketrnkobrani.cz/vstupenky/. Více na www.trnkobrani.cz.

 

Line-up letošního Trnkobraní:

Pátek 16. 8.

Starobrno stage

17:00     Mirai

19:00     Vypsaná fixa

21:00     Kryštof

23:15     Horkýže Slíže

 

Rudolf Jelínek stage

16:00     Th!s

18:00     Partystars

20:00     Visací zámek

22:15     UDG

00:15     Gazdina roba

 

Sobota 17. 8.

Starobrno stage

12:00    Lenny

13:00    Velká cena Vizovic v pojídání švestkových knedlíků

15:00    Michal Hrůza

17:00    Anna K.

19:00    No Name

21:00    Chinaski

23:15    Škwor

 

Rudolf Jelínek stage

11:00     ECHO - vítěz talentové soutěže

13:00     ATMO music

14:30     Voxel

16:00     Sebastian

18:00     Argema

20:00     Bohemia Metal Rhapsody

22:15     Fleret

00:15     Kosovci

Jelínkův Biograf

přehlídka filmů s Bolkem Polívkou k 70. narozeninám tohoto vizovického rodáka

11:00 Kovář z podlesí (pohádka) 

12:45 Revival 

14:50 Pupendo 

17:00 Dědictví aneb Kurvahošigutentág

19:10 Dědictví aneb Kurvaseneříká 

21:00 Pelíšky 

 

Divadelní scéna

11:00 Dětské divadlo – pohádky od Lenky – loutkové divadlo

13:00 Zdenek Polách a Matýsek – břichomluvec, loutkoherec

15:00 MINIDisco s Dádou 

16:00 Komici s.r.o. (Miloš Knor, Lukáš Pavlásek, Tigran Hovakiam a Lucie Macháčková) 

18:00 Komici s.r.o.

20:00 Komici s.r.o.
 

Dětský program

DDM Zvonek

11:00 - 12:00 taneční pro malé a ještě menší

12:00 - 13:30 kreslíš, kreslí, kreslíme – výtvarné dílničky, modelování, keramika 

14:00 - 18:00 soutěžní odpoledne pro všechny hlavičky (poznávání po čichu a hmatu, logické hry pro malé i velké, diablo, bludiště, švihadlo…)