Na co se nyní zaměříte? Proč by měli lidé ve druhém kole dát hlas právě Vám?  

Mým plánem na dalších několik dní bude navštěvovat vesnice a města regionu, potkávat se s lidmi a hovořit o svých vizích a plánech pro Senát. Díky svým dlouholetým zkušenostem lékaře vím, že potřebujeme vyřešit dostupnou zdravotní péči, férové sociální služby, zlepšit školství a v neposlední řadě chránit naši přírodu. To vše potřebuje senátora, který bude zde i v Praze trvale aktivní a bude krok po kroku plnit svůj program a hájit zájmy voličů. To Vám mohu slíbit, neboť do čeho se pustím, to dělám pořádně. 

Co považujete za nejpalčivější problém našeho regionu a jak ho chcete pomoci řešit? 

Chci zlepšit dostupnost zdravotní péče a sociálních služeb na Vyškovsku. Je a bude to stále větší problém. Klíčová je otázka praktických lékařů, kteří stárnou a mladé na vesnici nic netáhne. Není možné, aby se vedení obcí, krajů a pojišťoven vymlouvaly jeden na druhého. Mám legislativní řešení posilující roli starostů a hejtmanů v zajištění této péče. Chci podpořit také vznik center porodní asistence a rozvoj paliativní péče. Nové kulturní centrum Vyškova, problematika pivovaru, nádraží, silnice nižších tříd a dálnice – ano, všechny nás to trápí a rozhodně přiložím ruku k dílu, aby se věci pohnuly kupředu. 

Proč kandidujete právě s podporou Pirátů? V čem vnímáte programový průnik? 

Kandiduji jako nezávislý kandidát nominovaný hnutím STAN a získal jsem podporu Pirátů. Pirátské hnutí je mi blízké svými hodnotovými východisky, kterými jsou svoboda, rovnost a vzájemnost. Jak STAN, tak Piráti chtějí vrátit stát zodpovědným občanům a budou zárukou zodpovědné a kompetentní vlády. V konkrétních programových bodech se s nimi shoduji v řadě zdravotních a sociálních otázek: například v důrazu na podporu vzniku center porodní asistence a další rozvoj terénních sociálních služeb a domácí paliativní péče.

Zdroj: SLASH Public Relations, s.r.o. 

V čem se odlišujete od svého soupeře na post senátora? 

Jsem lékař s dlouholetou praxí na onkologii a dobře vím, jaký je běžný život těch nejohroženějších mezi námi. Důraz na to, že pomoc musí být férová, konkrétní, lidská – i to chci promítat do svojí hodnotové politiky a kvality zákonů. Nejsem žádný „seniorní“ politik, ale člověk, kterému se nelíbí, co se v našem státě děje a má chuť a elán s tím něco udělat. Chci hledat nové cesty, jak řešit problémy, které nás trápí a ne se neustále točit v kruhu. Doufám, že to lidé ocení a podpoří mě i v druhém kole. 

Máte nějaké životní krédo? 

„Správná diagnóza, moudré řešení, obecný prospěch.“ 

Zadavatel: Starostové a nezávislí / Zpracovatel: SLASH Public Relations, s.r.o.