Zeptali jsme se proto ředitele školy Jiřího Neumanna na to, jaký byl uplynulý školní rok?
Uplynulý školní rok byl pro nás obdobím, kdy jsme množstvím odborných a dalších aktivit organizovaných pro žáky dosáhli a v některých aspektech již i překročili "předcovidový stav". Probíhaly kurzy, semináře, soutěže a zahraniční aktivity v oblasti gastronomie a kadeřnické odbornosti, ale nově i v oblasti teoretických předmětů. S karlovarskou pobočkou Asociace kuchařů a cukrářů ČR jsme opět realizovali další ročník tradiční gastronomické soutěže Lázeňský pohárek.

Velkou radost nám současně přinesli někteří žáci školy svými úspěchy v soutěžích. Eliška Přišťáková se stala vítezkou kategorie Kuchař a též absolutní vítězkou Lázeňského pohárku, Michaela Ziglerová s Matějem Novotným suverénně zvítězili v celostátní gastro soutěži žáků oboru Stravovací a ubytovací služby a velmi úspěšný byl školní tým žáků ve středoškolské soutěži Finanční gramotnost 2023. Žáci se zapojovali i do charitativních akcí.  

Zdroj: Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary, příspěvková organizace

Jaké dnes máte zázemí pro realizaci praktického vyučování?
Zázemí pro praktické vyučování zůstává na špičkové úrovni v renomovaných hotelových společnostech a restauracích Karlových Varů a okolí. Dá se říci, že stabilně a systémově spolupracujeme s našimi dlouholetými partnery.

 Zdroj: Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary

Na co nového se žáci mohou těšit v tomto nebo v dalších letech?
Připravujeme naprosto revoluční posun ve vzdělávacím zázemí. V rámci dotačního titulu Spravedlivá transformace škola přebuduje projektem konektivita svoji IT infrastrukturu a dalším projektem plánuje vybudovat nové a rekonstruovat stávající odborné gastro učebny. Současně budeme v létě 2024 komplexně rekonstruovat toalety a sociální zázemí žáků.

 Zdroj: Střední škola stravování a služeb Karlovy Vary, příspěvková organizace

Jaká je v současné době možnost uplatnění absolventů školy v oboru?
V podstatě neomezená a velmi perspektivní. Gastronomie ztratila v covidovém období mnoho zkušených pracovníků. Nabídka práce je tedy velmi široká a atraktivní a profese jako např. kuchař a cukrář mohou počítat s vynikajícími podmínkami a dobrým platovým ohodnocením.

Učte se s námi chutě s chutí !

Vzdělávací nabídka školy

Čtyřletý obor ukončený maturitní zkouškou

  • 65-41-L/01 Gastronomie a hotelnictví

Tříleté obory ukončené výučním listem

  • 65-51-H/01 Kuchař, kuchařka
  • 65-51-H/01 Číšník, servírka
  • 65-51-H/01 Číšník, barman, barista
  • 29-54-H/01 Cukrář
  • 69-51-H/01 Kadeřník
  • 65-51-E/01 Stravovací a ubytovací služby

Nástavbové studium
(pro absolventy oborů Kuchař a Číšník)

  • 65-41-L/51 Gastronomie (denní forma 2 roky)