Původně rodinná firma, dnes úspěšná pražírna kávy

Káva Ebenica není na trhu žádným nováčkem, právě naopak, úspěšně na něm působí již od roku 2009. Založil ji Marek Fajčík, velký nadšenec kvalitního jídla a nápojů, který si jednoho dne řekl, že když chce doma pít skutečně kvalitní kávu, musí si ji upražit sám. A tak se spolu s manželkou, bratrem a otcem do toho pustil. 

Zdroj: ebenica.cz

Za více než deset let se Markovi z malé rodinné firmy podařilo vybudovat středně velkou pražírnu kávy, jejíž produkty ocenili i v zahraničí. Ocenění jako Coffee Review či Great Taste jsou však jen třešničkou na dortu. Pro Marka a všechny lidi v jeho týmu je nadále prvořadá kvalita, čerstvost a především výslední chuť jejich kávy.

Zdroj: ebenica.cz

Slovenská káva světové kvality

Kávu praží na technicky nejmodernějším nizozemském stroji značky Giesen a na celý proces pražení dohlíží zkušený pražič. V nabídce mají téměř 20 různých káv z celého světa. Drtivou většinu jejich portfolia tvoří singlové 100 % Arabicy jako jsou například Brasil Santos, Colombia Medellin či Mexico Esmeralda. V pražení však rádi i experimentují, a tak v jejich e-shopu objevíte i několik blendů, tedy kávových směsí.

Kromě klasických kofeinových káv u nich najdete taky nízkokofeinovou a bezkofeinovou kávu. Obě mají certifikát Swiss Water Process, který garantuje, že kofein byl z nepražených kávových zrn extrahovaný bez použití oxidu uhličitého nebo jiných organických rozpouštědel či chemických látek.

Zdroj: ebenica.cz

Pokud tedy hledáte skutečně kvalitní a chutnou kávu, která byla pražená s citem, káva Ebenica je to, a ještě mnohem více. Navštivte www.ebenica.cz a objevte svět nových chutí.