Nejvhodnější pro přípravu a uchovávání potravin je právě sklo.  Sázavské sklárny vyrábějí chemicky i tepelně odolnou sklovinu více než 180.let.  Sklo SIMAX je neporézní, nepřejímá  barvy ani chutě, nemůže se tedy stát, že by se Vám nádoba přebarvila od výrazného koření, jakým je třeba kari, nebo paprika, zároveň z ní neucítíte pach z jídla, které jste v ní dříve uchovávali. 

Kavalierglass každý rok přichází s novinkami vhodnými pro každodenní použití v domácnosti.   Aktuálně jsou ze stran zákazníků velmi poptávané různé tvary a objemy zásobníků, které slouží nejen k uschovávání potravin v lednici, mrazáku či spíži, ale zároveň jsou vhodné pro bezobalové  nakupování. Unikátní jsou zásobníky Pump and Pump nabízené ve třech objemech 2l, 1l a 350 ml. Skleněná nádoba je doplněna o víko se silikonovým ventilem, díky kterému je nádoba hermeticky a bezpečně uzavřena.  Skladované potraviny tak vydrží v lednici déle čerstvé. Dlouhodobě populární jsou válcové zásobníky nabízené s přírodním bukovým víčkem. Tyto tvary jsou vyhovující pro skladování suchých potravin jako je káva, houby, čaj, mouka či luštěniny. Dostupné jsou v objemech 0,5;0,8;1,4 a 1,8l.

Zdroj: zadavatel inzerce

Současný trend velí ústupu všech plastů, od 1. 1. 2021 bude ve státech Evropské unie zákaz prodeje všech jednorázových plastů, do nichž patří i brčka. Na trhu se od loňského trhu objevují různé alternativy, které by ty plastové měly nahradit.

Můžete se setkat s kovovými brčky, která jsou ostrá, neprůhledná, nemůžete si tak býti jisti zda jste brčko správně vymyli a nezůstali v něm nečistoty. Během konzumace nápoje cítíte kovovou pachuť. Papírová brčka dnes využívá řada fast foodů, protože jsou levná, ale bohužel se při namočení rychle rozpouštějí a spolu s limonádou pijete i lepidlo. Zdá se, že zdravou variantou by mohly být bambusové slámky. Vzhledem k tomu, že se bambus pěstuje především v Asii, je ošetřován tamními pesticidy a navíc během cesty do Evropy může navlhnout a obsahovat plíseň.

Zdroj: zadavatel inzerce

Skleněná brčka jsou opakovatelně použitelná, díky průhlednosti materiálu je vždy důkladně vyčistíte. Jejich vlastnosti byly testovány ve spolupráci s Vysokou školou chemicko- technologickou v Praze, kde odborníci na brčko vyvíjeli tlak kusu čelisti člověka.  Jedinec je schopen vyvinout tlak 60 kilo Newtonů, brčko vydrží tlak 260 kN.   Brčko tedy nelze rozkousnout a je pro konzumaci bezpečné.

Skleněné slámky jsou vhodné pro teplé i studené nápoje, ovocné džusy i třeba alkoholické nápoje.

Všechny skleněné produkty k zakoupení přímo od výrobce na e-shopu www.kavalier.cz