Do dobrovízského distribučního centra nastoupil na sklonku roku 2016. Začínal na oddělení třídění zásilek a již během několika měsíců dostal příležitost posunout se na vedoucí pozici do oddělení řešení problémů. Zde si vyzkoušel vedení menšího týmu zaměstnanců. „Chtěl jsem se posunout a získat nové dovednosti. S vedením týmu jsem sice měl zkušenost z dob vlastního podnikání, ale v Amazonu jsem se naučil určitě lepší komunikaci s lidmi," říká Jan Rubeš.

Minulý rok se rozhodl přihlásit do výběrového řízení na manažera oddělení třídění a balení zásilek. „Pokud se chcete posunout na jinou pozici v rámci Amazonu, musíte i jako stávající zaměstnanec projít běžným výběrovým řízením,“ vysvětluje Jan Rubeš a dodává: „Uspěl jsem a dnes mám na starosti tým čítající přes 160 zaměstnanců." Společně s jeho týmem nyní dohlíží na to, aby byly zásilky k zákazníkům doručeny rychle a v perfektním stavu. 

Zdroj: Amazon

Výzvy vidí jako příležitost

Na práci v Amazonu oceňuje především její rozmanitost: „Každý den v Amazonu je jiný. Ráno přijdete do práce a začnete pracovat podle připraveného plánu, ale ten se podle situace klidně i několikrát za den změní. Člověk se tak naučí flexibilně reagovat na změny,“ popisuje a dodává: „Neustále se seznamujete s novými postupy, technologiemi a aplikacemi, hovoříte na denní bázi cizím jazykem. Mozek tak neustále dostává nové podněty a výzvy." Ostatně výzvy v zaměstnání jsou právě to, co Jan rád vyhledává, a proto se zúčastnil hned několika zahraničních pracovních stáží – v Lucembursku, Polsku a Španělsku.

Ve své manažerské roli se věnuje také rozvoji vlastního týmu. Řízení většího počtu zaměstnanců jej naučilo mnoha užitečným dovednostem. „Snažím se být přirozený a jednat s lidmi upřímně a na rovinu. Zároveň však považuji za důležité lidem naslouchat a snažit se společně najít řešení jejich problému," říká Jan, který je podle svých slov s věkem více trpělivý. „Baví mě, když můžu dávat příležitost k růstu také lidem kolem mě. Povedlo se mi to nedávno u jednoho mladého talenta, který postoupil na vedoucí pozici a myslím si, že má potenciál růst ještě dál," zmiňuje.  

Relax nachází ve sportu i zahradničení

Vedle pracovních povinností se Jan realizuje také na své zahrádce u rodinného domku za Prahou, kde nyní žije. „Mám rád pohyb a sport, ale musím přiznat, že nejoblíbenějším sportem přes léto je pro mě asi zahradničení," směje se Jan Rubeš, který má o svých plánech do budoucna jasnou představu. „Chci si koupit motorku a pořádné auto,“ zamýšlí se. „Co se týče pracovních cílů, nechávám to volně plynout. Nebráním se ničemu, co přijde," uzavírá.