Řecko

V Řecku na vás čeká velmi příjemné počasí. Obecně se teplota vzduchu pohybuje okolo 27–32 °C, teplota voda bývá velmi příjemných 20–26 °C. Díky tomu, že je Řecko částečně součástí Balkánského poloostrovu, ale svými ostrovy vybíhá až hluboko na jih a na východ, se může počasí v jednotlivých oblastech mírně lišit.

Západní pobřeží Řecka s oblíbenými letovisky Parga či Syvota a přilehlými ostrovy, jako jsou Lefkada, Kefalonie nebo Zakynthos, mají mírnější počasí v zimě s častějšími srážkami. Díky tomu je na ostrovech bohatá zelená vegetace poskytující příjemný stín i v horkých letních dnech.

Oproti tomu ostrovy na samém jihu Řecka, kde se nachází například velmi oblíbená Kréta, mají mnohem méně srážek a sušší teplejší podnebí. Roční průměr teplot je zde 19 °C, v létě samozřejmě teplota stoupá mnohem výš. Pevninské Řecko včetně oblíbeného Peloponéského poloostrova je také spíš suché, 4-5 měsíců v roce zde vůbec neprší a díky tomu je vzduch sušší. Pokud hledáte sucho a horko, pak se vám v této oblasti bude určitě líbit.

TIP: Chcete zažít dovolenou s horkým sluncem a příjemným mořem ve stínu zeleně? Vyrazte na kouzelný ostrov Lefkada se slevou last minute!

Zdroj: NUMBER ONE DIGITAL

Bulharsko

V Bulharsku se potkávají severní a jižní klimatické oblasti. Zatímco vnitrozemí Bulharska je poměrně hornaté s chladnějšími teplotami, na pobřeží na vás čekají velmi příjemné horké teploty. Pro vaši letošní dovolenou bude nejdůležitější počasí na pobřeží u Černého moře, kde se nachází tolik oblíbená letoviska. Teploty jsou zde mírnější než v jiných středozemních destinacích. V červenci a v srpnu jsou zde průměrné teploty kolem 27 °C, teplota moře může překročit 22 °C, především v srpnu, kdy bývá moře nejteplejší.

Bulharské pobřeží se nejčastěji rozděluje na dvě prázdninové oblasti – na letoviska v okolí Burgasu na jihu a na letoviska kolem severní Varny. V těchto dvou městech se totiž nachází mezinárodní letiště přivážející turisty. V letoviscích kolem Varny se průměrné teploty v létě pohybují kolem 28–29 °C, teplota vody 21–23 °C. V létě je tedy počasí velmi příjemné, mimo sezónu v červnu nebo v září ale teploty výrazněji klesají a dovolená bude vhodná spíš pro otužilce.

V letoviscích kolem Burgasu můžete očekávat mírně vyšší teploty kolem 29–30 °C, teplota vody se pohybuje kolem 25–26 °C. Pokud milujete teplejší moře, dovolená v této oblasti bude pro vás to pravé. Navíc můžete v klidu do této oblasti vyrazit také v červnu nebo v září. Průměrné teploty v tomto období jsou 26 °C teplota vzduchu, kolem 23 °C bude mít voda v moři.

Chcete zažít krásné počasí a klidná letoviska za rozumné ceny? Vyrazte na dovolenou do okolí Burgasu!

Zdroj: NUMBER ONE DIGITAL

Chorvatsko

Chorvatsko je blízká, levná a příjemná letní destinace. V některých letoviscích může být trochu přelidněno, pokud ale umíte správně vybrat, můžete zde strávit nezapomenutelnou dovolenou. Nejteplejším měsícem v Chorvatsku je červenec, i v srpnu jsou zde ale krásně vysoké teploty. Pojďme se nyní podívat na jednotlivé oblasti Chorvatska tak, abyste se mohli rozhodnout, zda vyrazit na sever nebo na jih této nádherné země. Obecně počasí v Chorvatsku určuje kontinentální a středomořské podnebí.

V oblasti Istrie a Kvarneru můžete čekat lehký vliv kontinentálního podnebí, teploty vzduchu tedy budou trochu nižší než v jižním Chorvatsku. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 26–28 °C, velmi příjemným bonusem ale je to, že zde najdete nejteplejší moře v Chorvatsku. Je to díky tomu, že zde má moře malou hloubku a snadno se prohřeje. Teplota moře zde může snadno dosáhnout teploty kolem 25–26 °C.

Počasí na Jadranu a na přilehlých ostrovech má typické středomořské podnebí. Čekají zde na vás dlouhá teplá léta s příjemnými teplotami. Vyrazit sem můžete od dubna do září. V letních měsících teploty stoupají běžně k 30 °C a často i mnohem výše. Teplota moře se pohybuje kolem 23–25 °C. Pokud si chcete užít raději nižších teplot, vyrazte do této oblasti v září. Pokud si naopak rádi užíváte sluníčka, je dobré vědět, že nejvíce slunečných dní mají ostrovy Hvar a Korčula.

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Přečtěte si největšího českého průvodce dovolenou v Chorvatsku!

Zdroj: NUMBER ONE DIGITAL