Kadeřavost broskvoní je nejvíce rozšířená choroba. Pokud se neprovede ošetření ve správný čas, výrazně omezuje úrodu, plody a listy špatně rostou, předčasně opadávají a plody špatně zrají.  Při vyšším výskytu jste prakticky bez úrody.

Kadeřavost se projevuje během růstu mladých listů. Na listech vznikají zpočátku mírně vypouklé žlutozelené, později červené puchýřovité skvrny. Skvrny se velmi rychle zvětšují, zduřují a tím deformují listy (zkroucené listy). Čím větší je její výskyt na stromě (na listech), tím hůře se stromu daří, jelikož listy neplní svoji funkci pro život stromu.

Kdy provést ošetření?  

Důležité je provést 2 postřiky před rašením broskvoní!!!

První postřik proveďte, pokud suma aktivních teplot (nad 7 oC ) od 1.1. dosáhne hodnoty 1000 – 1.200. Tento čas je ideální pro první (velmi důležité) ošetření. Stav sumy teplot pro šetření můžete průběžně sledovat na našem webu ZDE 

Zdroj: AgroBio Opava, s.r.o.

Pokud nechcete hlídat teploty, pak se obecně první postřik provádí v době zvětšování (nalévání) pupenů. Druhý postřik za 14 dní nebo nejpozději v době, kdy dojte k prasknutí pupenu, tj. na počátku rašení.  

Pro komplexní ošetření broskvoní proti kadeřavosti a chloróze listů doporučujeme soupravu ZDRAVÁ broskev Plus. Obsahuje 2 přípravky, a to měďnatý fungicid proti kadeřavosti Champion 50 WG  a speciální listové hnojivo proti chloróze listů Harmonie Železo. Oba jsou v soupravě v dávkách připravených vždy na 5 l vody / ošetření.

Zdroj: AgroBio Opava, s.r.o.

Další možností pro postřik broskvoní je INPORO Lecid (základní pomocná látka přípravků na ochranu rostlin s účinkem na kadeřavost broskvoní) nebo kapalná měď INPORO Flowbrix Profi.

Zdroj: AgroBio Opava, s.r.o.

Zdroj: AgroBio Opava, s.r.o.

Další informace najdete na agrobio.cz.

Přípravek na ochranu rostlin (pro neprofesionální uživatele). Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.