Sezónní výkyv, prodloužení splatnosti faktur ze strany odběratele a nová velká zakázka. Ve všech těchto případech oceňují firmy především jednoduchost vyřízení Roger Platby, rychlost odeslání peněz za nezaplacené faktury na jejich účet a flexibilitu služby, která je přizpůsobena na míru.

Nová velká zakázka

Potýkali jsme se s dlouhými splatnostmi faktur u obchodních řetězců, což nám přinášelo problémy v cash flow. Dokonce se nám stávalo, že jsme z tohoto důvodu i nerealizovali některé obchody.
- Olpran, výrobce jízdních kol

A to je přece škoda. Nová velká zakázka by měla být pro společnost, vždy realizovatelná, jedině tak může růst a získávat další obchodní partnery. Roger Platba je rychlá, a tak firmě stačí poslat do Rogera fakturu a do 3 dnů má za ni peníze na účtě. Stává se ideálním řešením při nedostatku provozních financí, který je ale nutné vyřešit ihned. Pokud tedy není firma připravena na jednorázové větší množství objednávek, může se nízká hladina provozního cash flow stát obrovskou komplikací a v krajním případě způsobit ztrátu zajímavé obchodní příležitosti.

Zdroj: www.roger.cz

Sezónní výkyv

Vytváření chráněných míst pro osoby se zdravotním postižením podporuje Úřad práce. Spolupráce s ním je ale administrativně i finančně náročná, protože vyúčtování je až po 6 měsících.
-  …a máme pro Vás práci, sociální podnik

Sociální podniky se musí potýkat s půlročním sezónním výkyvem, kdy prostředky nezískávají od státní správy, ale obrací se na třetí strany, například na Rogera. Pro výrobní firmy znamená sezónní výkyv něco jiného. Pro ně je to spíše o předvánočním období nebo jaře, kdy se poptávka po zboží násobí. Pak je třeba více financovat výrobu a nečekat na dlouhé splatnosti faktur.

Prodloužení splatnosti

Mezi naše hlavní prodejní kanály patří trh e-commerce, kde spolupracujeme s těmi největšími e-shopy v Česku a na Slovensku. Mezi specifika těchto obchodních partnerů patří požadavky na rychlou expedici zboží, nabalování zboží a samozřejmě dlouhé splatnosti faktur.
- Health Academy, distribuce kojenecké výživy

Nečekané nebo dlouhotrvající prodloužení splatnosti faktur ze strany odběratelů je nejčastějším problémem, který klienti naší faktoringové společnosti řeší. Ve většině případů se z klasické 30 denní splatnosti prodlužuje o 10 až 15 dní, někdy i na dvojnásobek. Pro společnosti to znamená velké objemy kapitálu, které není možné dlouhou dobu převést na provozní cash flow a investovat zpět do podniku.

Zdroj: www.roger.cz

Od roku 2013 spojuje platební instituce Roger investory se společnostmi a nabízí službu faktoring. Posláním Rogera je, aby si podnikatelé nemuseli dělat starosti s dlouhými splatnostmi, měli dostatečné cash flow a mohli se soustředit na rozvoj svého podnikání. To je možné díky unikátní a Českou národní bankou licencované investiční platformě.

Pokud vás možnost provozního financování přes Roger Platbu zaujala, více informací a možnost nezávazné konzultace najdete na webu Roger.cz.