Organizace Na počátku vás zve na benefiční koncert filmové hudby. Hity Lady Gaga, Eltona Johna nebo Marty Kubišové zazpívají Vendula Příhodová a Sára Milfajtová za doprovodu brněnského Kuf Bandu. Nenechte si ujít jedinečný hudební zážitek s možností podílet se na pomoci těhotným ženám a matkám s dětmi v sobotu 9. března od 20 hodin v KD Rubín, Brno-Žabovřesky. Vstupenky k dostání v síti Smsticket.

Dětství jí skončilo předčasně

„Do Domova pro dětský život jsem přišla s tříměsíčním synem. Ještě mi nebylo 18, a tak jsem si mohla vybrat. Buď tenhle azylový dům v Příložanech nebo dětský domov. Chtěla jsem stát na vlastních nohou a vybrala jsem si Příložany,“ vzpomíná Kamila, která, stejně jako 27 dalších žen a dívek, v loňském roce bydlela v Domově, který provozuje neziskové organizace Na počátku. Kamila odešla od přítele, který ji fyzicky týral. Po porodu dítěte brzy pochopila, že s násilníkem žít nechce a ze společné domácnosti odešla.

Roční pobyt v Domově pro dětský život stačil, aby se dívka dala zase dohromady. Oslavila tu svou plnoletost a za podpory sociálních pracovnic se připravila na samostatný život. „Vybrala jsem si dobře a byla jsem tam moc ráda. Všichni na mě byli příjemní,“ popisuje své vzpomínky teď už v pronajatém bytě, kde žije už i se svým druhým miminkem. Kamila se v Domově naučila hospodařit a vést domácnost. „Co ale hodně využívám, je vaření a pečení, co jsem se tam naučila,“ nabízí domácí zákusek.

bannerZdroj: Na počátku/archiv

Stovky žen ročně najdou v Na počátku podporu

Žen a dívek, jako je Kamila, se na organizaci Na počátku ročně obrátí na čtyři stovky. Některým stačí rada nebo materiální pomoc v Poradně Na počátku. Desítky jich ročně využijí i ubytovací služby, které organizace provozuje. Péči a pomocnou ruku zde najdou především těhotné ženy a maminky s dětmi. Pomoc nejzranitelnějším ženám a jejich dětem poskytuje organizace už 30 let.

Přijďte se pobavit i pomoct

Na podporu ohrožených těhotných žen a jejich dětí pořádá organizace benefiční koncert filmové hudby. Touto cestou hodlá získat celkové 3 miliony korun od jednotlivců a organizací, které umožní další kvalitní péči o ženy v krizové situaci. „Výtěžek benefice využijeme nejen na dlouhodobé projekty Na počátku, ale chceme je investovat i do rozvoje preventivních programů ve školách v Jihomoravském kraji a na Vysočině. Věříme, že vzdělání a informace v dostatečném předstihu dokážou zabránit alespoň některým nešťastným osudům,“ vysvětluje ředitelka organizace Eva Vondráková.

logoZdroj: Na počátku/archiv