Vstřebávání vápníku snižuje konzumace velkého množství alkoholu, kouření a velmi těžká fyzické práce nebo sport," upozorňuje MUDr. Václava Kunová ze Společnosti pro výživu. „Zdravý životní styl a různorodá a vyvážená strava je samozřejmostí, při fyzickém výkonu by ale měl člověk hlídat příjem vápníku o něco více."

Zdroj: Kláštorná Kalcia

A tuzemské výzkumy Společnosti pro výživu ukázaly, že Češi na tom s vápníkem nejsou zrovna dobře.  48 % dospělé populace trpí jeho akutním nedostatkem. SPV od roku 2007 provedla celkem pět nutričních studií na 5000 jídelníčků dětí i dospělých. „Doporučená dávka je u dospělých 1000 mg, což se podle výsledků studie téměř polovině dospělých nepodařilo splnit," říká MUDr. Kunová.

Zdroj: Kláštorná Kalcia

Kromě tradičních zdrojů vápníku, jako jsou mléčné výrobky, luštěniny a listová zelenina, můžete sáhnout i po minerální vodě s obsahem vápníku. Nezapomeňte proto při fyzicky náročné práci na zahradě pravidelně doplňovat vápník třeba i minerálkou, jako je například Kláštorná Kalcia.

Nová přírodní minerální voda Kláštorná Kalcia pochází z jednoho z nejkvalitnějších pramenů na Slovensku v Kláštoře pod Znievom, kde vyvěrá z hloubky 231 metrů. Její celková mineralizace je 1 840 mg/l a obsah vápníku 287 mg/l. Vypitím jednoho litru se díky ní dostanete téměř na třetinu doporučeného denního příjmu. Unikátní lahev s nápaditým designem je ekologicky šetrná, je vyrobená ze 100% rPET. Dostupná je v sycené a jemně sycené verzi v 1,5l a 0,5l balení.

Zdroj: Kláštorná Kalcia