Je nám stále tepleji a to i těm, kteří tvrdí, že jim teplo nevadí. Přizpůsobit se tomuto trendu pro lidský organismus není tak snadné, což neplatí pro vývoj klimatizačních jednotek Panasonic, které už dnes umí mnohem více než „jen" foukat studený vzduch.

Zdroj: Asset Media

Levný provoz, větší účinnost

Provoz klimatizace je zhruba 3x levnější než provoz přímotopu a více než 3x levnější než provoz elektrokotle. Splitové systémy - samostatné venkovní a vnitřní jednotky, jsou totiž konstruovány s možností reverzního chodu a fungují tak jako tepelná čerpadla vzduch-vzduch. Díky reverznímu chodu mohou být nastaveny na automatický provoz, kdy zařízení samo přepíná režim chlazení podle nastavené teploty v interiéru. Coby tepelná čerpadla mohou splity fungovat v rozmezí venkovních teplot 24oC až -15oC, čímž téměř nahrazují vytápění. Dodají až 3x více tepla, než spotřebují energie, takže v porovnání s klasickým přímotopem jde skutečně o výraznou úsporu. Za určitých podmínek lze navíc využít zvýhodněné sazby elektrické energie pro celou domácnost.

Zdroj: Asset Media

Klimatizace a invertor

Všechny klimatizační jednotky Panasonic jsou osazeny tzv. invertorovou technologií regulující otáčky kompresoru pro přizpůsobení podmínkám chlazení a vytápění. Dokáží tak regulovat teplotu v místnosti mnohem přesněji a s nižší spotřebou energie. Od spuštění do náběhu požadované teploty v místnosti pracují s nejvyššími možnými otáčkami a výkonem až o čtvrtinu vyšším a tím zkrátí dobu teplotního náběhu až na polovinu. Ve chvíli, kdy teplota v interiéru dosáhne požadované úrovně, začne pracovat invertorová jednotka v režimu pomalých otáček kompresoru a udržuje nastavenou teplotu. Panasonic dodává nejúspornější invertorové klimatizace s řízenými otáčkami kompresoru, což zajišťuje až 64% úsporu energie při topení a 50% úsporu energie při chlazení. Zároveň klimatizace filtruje vzduch, ionizuje a zbavuje pachů.

Zdroj: Asset Media

Klimatizace Panasonic s inteligencí

Mezi rozhodující kritéria výběru jsou funkce rozšiřující variabilitu použití klimatizace. Například nejvyšší modelová řada Etherea nabízí atraktivní design i komfortní funkce, z nichž zcela unikátní je aktivní čistička vzduchu s technologii Nanoe-G. Je založená na principu uvolňování iontových částic pro rychlé čištění vzduchu, dokáže odbourat až 99,9 % bakterií, pylů, plísní a virů ve vzduchu přímo ve filtru vnitřní jednotky. Je také velmi účinná v neutralizaci pachů – po 30 minutách je například schopna odstranit až 90% odéru z tabákového kouře. Další pozoruhodnou schopností Etherei je systém Econavi - vestavěný senzor lidské činnosti a nová technologie detekce slunečního světla pro úpravu výstupu nabízející maximální uživatelské pohodlí a současně úsporu energie. Econavi optimalizuje směr a objem proudu vzduchu podle přítomnosti člověka a automaticky snižuje výkon chlazení za nepřítomnosti či při nízké intenzitě slunečních paprsků. Umožňuje dosáhnout až 38% úspory energie. Jemná regulace systému zároveň zamezuje rychlému poklesu vlhkosti vzduchu v místnosti. To vše při provozu s hlučností pouhých 20dB.

Zdroj: CIUR a.s., Panasonic

Kam s klimatizací

V bytech a kancelářích jsou nejčastěji používané cenově nejdostupnější klimatizace s nástěnnými vnitřními jednotkami. Můžete ale zvolit kazetovou jednotku umístěnou do stropního podhledu. Alternativami jsou i varianta parapetní jednotka či kanálová pro skrytou instalaci. Základním vodítkem při výběru by měl být výkon klimatizace a ten ovlivňují velikost místnosti, velikost a orientace oken, zateplení, výkon elektrických spotřebičů a počet osob využívající místnost.

Zdroj: CIUR a.s., Panasonic

Zavolejte

Nemusíte zdlouhavě studovat technické parametry klimatizačních jednotek a běhat po místnostech s metrem, tužkou a papírem. Pro výběr a návrh vhodné klimatizace stačí zavolat. Společnost CIUR je ve vašem regionu a náš odborník vám na místě poradí zasvěceně, odborně a rychle.

http://www.klimatizace-ciur.cz/

Zdroj: Asset Media