Yrsa představuje novinku ze série oblíbené vyšetřovatelské dvojice Freyja & Huldar

Co má společného jedenáct let starý únos dítěte s nálezem rozsekaného ženského těla v kufru auta v současném Reykjavíku? Dětská psycholožka Freyja, nová posila policejního týmu, a detektiv Huldar musí v šestém díle kriminální série vyřešit jeden z nejsložitějších případů své kariéry.

 Zdroj: metafora.cz

Poznejte ženy z obrazů slavného expresionistického malíře a nahlédněte do knihkupectví, které změnilo celý literární svět

Oceňovaný román britské autorky a novinářky Sophie Haydock „Čtyři múzy“ přináší dosud neznámý příběh čtyř ikonických žen z obrazů Egona Schieleho. Múza, manželka, švagrová a sestra propadly uhrančivému kouzlu osobnosti malíře Egona Schieleho a staly se neoddělitelnou součástí jeho umění. Za zmínku stojí další dílo z edice biografických románů – Američanka v Paříži. Román vypráví příběh o přátelství Sylvie Beachové a Jamese Joyce a peripetie, které provázely zrod Odyssea, který se stal nejslavnějším románem 20. století. Víte, že knihkupectví Beachové – Shakespeare & Company v Paříži stále existuje a můžete jej navštívit?

Zdroj: metafora.cz

Romantika se slavným hollywoodským hercem nesmí chybět

Scénáristka Nora napíše o svém rozvodu scénář. Nečeká ovšem, že její nejnovější dílo vzbudí zájem v samotném Hollywoodu, a ještě víc s ní zacloumá fakt, že jejího manžela má ve filmu ztvárnit nejžádanější herecký idol současnosti Leo Vance, který… se i po natáčení rozhodne v roli setrvat.
„Scénář na lásku“ nadchne všechny fanoušky vtipného, návykového a nádherně romantického čtení.

Zdroj: metafora.cz

Pro více knižní inspirace sledujte nakladatelství Metafora. Knihy zakoupíte na e-shopu grada.cz.