Ano, i koberec může být vyroben s ohledem na ochranu přírody. Pojďme se těmto kobercům podívat na chloupek.

Specialisté společnosti Koberce BRENO pro vás navrhli a vyrobili novou kolekci koberců s názvem Sedna®. A není to kolekce ledajaká. K její výrobě byly použity zbytky rybářských sítí z mořského dna a použité PET plastové láhve. Vrchní vrstva, tedy ta, po které chodíte nebo na které odpočíváte je vyrobena z regenerovaného nylonu ECONYL®. Spodní vrstva, která slouží jako podklad koberce, ECO FusionBac, je vyrobený z 100% recyklovaných PET plastových lahví, což opět přispívá k ochraně přírody.

Zdroj: BRENO

Co je to regenerovaný nylon?

To, že je vlákno regenerovatelné, znamená jednoduše možnost převedení příze na nový nylonový výrobek. V našem případě původní výrobek, rybářská síť, je vyčištěna a nakrájena na menší kousky. Takto připravené kousky vstupují do rafinačního procesu, díky kterému se rozpadnou na původní surovinu. Ta je pak zahrnuta do výroby nového nylonového výrobku, jako je například kobercová příze ECONYL®.

Podívejte se na video a posuďte sami, jestli přírodě pomůžete také.

Zdroj: Youtube

Co je to PET?

PET - polyethylentereftalát je termoplast, ze kterého se vyrábí plastové láhve, a které se po použití, v tom lepším případě, hromadí ve žlutých kontejnerech. Zpracování tohoto použitého výrobku spočívá v rozdrcení láhve na vločky, z této drtě po dalším zpracování vznikne regranulát a z toho se, v případě koberců, vyrábí vlákno.

A výsledek?

Zdroj: BRENO

Měkký, luxusní a odolný koberec, který poslouží nejenom vám, vaší rodině nebo v kanceláři vašim obchodním partnerům. Čemu poslouží především, je příroda, a to nakonec znamená, že zase slouží nám všem. Příroda slouží nám a není od věci jí pomoc vrátit. Koberce BRENO to vědí, přírody si váží a jdou nejenom s dobou jako takovou, tedy s dobou, která klade stále vyšší požadavky z řad zákazníků. Jdou také s dobou, ve které se přemýšlí nad věcmi hlouběji. S dobou, která chce být v souladu s přírodou.

Jdete do toho také? Mnohem více se toho dozvíte, pokud osobně navštívíte jednu z 59 prodejen koberce BRENO. Navštivte tu, která je vám nejblíže nebo kterou vám doporučili vaši známí. Zeptejte se na podlahovou krytinu, která nikterak nezatěžuje životní prostředí, která jej naopak chrání. Neváhejte požádat o odbornou radu nebo doplňující informaci. Přijďte a vyzkoušejte si profesionalitu a ochotu pracovníků.

Zdroj: BRENO