Nový developerský projekt Centrum Sadová má za cíl to změnit – polyfunkční dům má vytvořit prostor nejen pro služby, ale také vybudovat příjemné místo komunitního života.

Spojení bytových a komerčních prostor

Ve spolupráci s investorem a developerem ožívá Centrum Sadová pod taktovkou zkušené stavební firmy I. Vyškovská stavební, která v Brně realizovala již řadu zakázek. Dodávky staveb od I. Vyškovské stavební společnosti jsou zárukou kvalitně odvedené stavební práce, což je možné vidět na širokém portfoliu dokončených staveb. Firma měla například na starost celkovou rekonstrukci Kina Art na ulici Cihlářská, zvelebení odpočinkové zóny určené široké veřejnosti u brněnské hvězdárny, komunitní prostory před UMČ Brno-Bohunice, nástavbu a rekonstrukci školy ZŠ Gajdošova či kompletní rekonstrukci bytových domů na ulici Vlhká a Husovická.

Zdroj: www.centrum-sadova.cz

Stavební společnost I. Vyškovská má za sebou i řadu úspěšných realizací v sousedních lokalitách města Brna, např. středisko volného času Ivančice, bytové domy ve Vyškově aj.

Centrum Sadová v sobě propojuje bytové i komerční prostory v jeden celek, který vizuálně dotváří kolorit celého místa. Ve spodním patře budovy se nachází prostor pro tři až čtyři prodejny.

Obohacení širokého okolí

Polyfunkční dům bude zároveň obsahovat dvacet jedna moderních bytů o velikostech 1+kk až 3+kk. Dolní patro bude nicméně vyhrazeno službám. I když se v posledních letech citelně zvýšil zájem o tuto lokalitu, je pravdou, že se obyvatelé Kociánky stále musí za potřebnými službami dopravit.

To má Centrum Sadová změnit. Nejedná se ovšem o velkokapacitní nákupní dům, ale o menší prostory, které mohou být využity jak drobnými podnikateli, tak manažery národních řetězců, kteří zde mohou otevřít menší pobočku supermarketu.

Polyfunkční dům bude mít zároveň k dispozici parkoviště s podzemními garážemi pro obyvatele domu. Parkovacích míst tedy bude dostatek. Centrum Sadová zkrátka cílí na to stát se novým středobodem všeho dění na Kociánce.

Zdroj: www.centrum-sadova.cz

Developeři mysleli i na dopady domu na životní prostředí – v jeho prospěch tak mluví jeho energetická úspornost – Centrum Sadová splňuje parametry energeticky úsporné budovy (energetická náročnost je na stupni B, tj. úsporná). Díky tomu dochází k výraznému snížení nákladů za energie, jako je ohřev vody, topení aj.

Projekt se začal realizovat na konci roku 2020. Dokončení stavby se očekává během podzimu 2022.